Winna natura przyjemności

Czytaj dalej
x

Winna natura przyjemności

x

Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort – spotkaj naturę przyjemności

Winna natura przyjemności

Położony na skraju Drawieńskiego Parku Narodowego Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort to rozległy majątek, odrestaurowany z troskliwością i pasją. Poza pałacem, stanowiącym klasyczny przykład rezydencji romantycznej, na uwagę zasługują zabudowania folwarczne. W części z nich znajdują się pokoje oraz najważniejsze i unikatowe atrakcje obiektu. Pozostałym przywrócono dawne funkcje.

Pobliska Winnica Pałac Mierzęcin, przetwórnia i Piwnica Win wyróżnia to miejsce wśród wielu odnawianych w ostatnim czasie pałaców i zamków. Winnica jest sercem majątku. To tu, na prawie 9 hektarach uprawia się 19 szczepów winorośli. Wytwarzane tu wina, dzięki pasji i doświadczeniu zaangażowanych w ten proces enologów zdobywają liczne nagrody i zjednują sobie najbardziej wymagających klientów. Duży wpływ na jakość trunku ma nowoczesna przetwórnia wyposażona w renomowane zaplecze techniczne oraz warunki w jakich przechowywane są wina w Piwnicy Win.

Pasjonaci i osoby zainteresowane winiarstwem mogą skorzystać z bogatej oferty enoturystycznej. Obok zwiedzania winnicy i możliwości degustacji win, goście mają szansę poznać proces produkcji u źródła, poszerzyć swoją wiedzę o winie podczas szkoleń i warsztatów, rozsmakować się w pałacowej kuchni oraz skorzystać z zabiegów winoterapii w Grape Spa.

Niespotykaną na skalę krajową wartością jest wykorzystywanie w pałacowym SPA owoców z własnej winnicy do zabiegów odmładzających i relaksacyjnych. Starannie wyselekcjonowane winogrona zapewniają najlepsze efekty pielęgnacyjne, stanowiąc bogate źródło antyoksydantów i witamin. Grape Spa obejmuje strefę zabiegową z łaźnią winną i gabinetami. Poza ekskluzywnymi zabiegami Grape Spa proponuje szeroką gamę masaży oraz kąpieli w winnych ekstraktach oraz seanse w łaźni winnej. Doskonałym uzupełnieniem koncepcji Grape Spa są kosmetyki i unikalne procedury światowej renomy francuskiej marki kosmetyków winnych Caudalie.

Bliskość winnicy nie pozostaje bez wpływu na koncepcję działających na terenie majątku Restauracji Destylarnia oraz Restauracji Pałacowej. W pełni korzystając z dobrodziejstw otaczającej mierzęciński majątek przyrody, menu wzbogacono o dary pobliskich lasów i jezior, zioła oraz sezonowe owoce i warzywa z własnych upraw. Dzięki temu Goście mogą delektować się wybornymi daniami, ze świeżych, lokalnych składników, których smak doskonale podkreśla szeroka paleta win z Winnicy Pałac Mierzęcin. Szacunek dla lokalnej tradycji kulinarnej, własne uprawy i bliską współpracę z okolicznymi dostawcami docenili: organizacja Slow Food Polska, przyznając Restauracji Destylarnia pierwszą w województwie lubuskim rekomendację oraz inspektorzy żółtego przewodnika Gault&Millau, przyznając jej regularnie dwie czapki od 2016 roku.

Położenie w otoczeniu lasów i jezior, z dala od miejskiego zgiełku sprawia, że Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort jest zacisznym azylem dla osób szukających spokojnego wypoczynku.

Dla entuzjastów aktywnego spędzania czasu również nie zabraknie propozycji. Można skorzystać z kortu tenisowego, bowlingu, strzelnicy, fitnessu, basenu albo wypożyczyć rower lub kajak. Organizowane są tu spływy kajakowe po malowniczych mniejszych i większych rzekach o krystalicznie czystej wodzie. Korytnicą popłyniemy przez stare bory sosnowe Drawieńskiego Parku Narodowego a urokliwa linia brzegowa rwącej Drawy dostarczy niezapomnianych wrażeń. W działającej na terenie majątku Stadninie Pałac Mierzęcin można skorzystać z lekcji z instruktorem, przejażdżek na kucyku lub bryczką. Bardziej wprawieni jeźdźcy mogą zwiedzać okolicę z końskiego grzbietu.

Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort to również prężnie działający ośrodek konferencyjno – szkoleniowe obejmujący dwa centra konferencyjne w tym dużą salę konferencyjno-bankietową na 200 osób.
Dla gości przygotowano 81 komfortowych pokoi , usytuowanych w Pałacu, Oficynie, Folwarku, Grape Spa i Rządcówce.

x

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.