Leszek Kalinowski

Winne Wzgórze w Zielonej Górze się zmienia, a co z dawną tłocznią?

Wnętrze budynku dawnej tłoczni win przy ul. Wrocławskiej jest w katastrofalnym stanie. Miasto, jako właściciel obiektu, według zaleceń konserwatora, Fot. Kacper Kubiak Wnętrze budynku dawnej tłoczni win przy ul. Wrocławskiej jest w katastrofalnym stanie. Miasto, jako właściciel obiektu, według zaleceń konserwatora, powinno naprawić obiekt
Leszek Kalinowski

Naprzeciwko Winnego Wzgórza, przy ul. Wrocławskiej, znajduje się charakterystyczny budynek z wielkim telebimem na ścianie. Przed laty mieściła się w nim tłocznia win. Dziś obiekt niszczeje. Czy miasto się nim zaopiekuje?

Wzgórze Winne zmienia się z dnia na dzień. Teren ma być gotowy, by podczas Winobrania korzystali z niego turyści i mieszkańcy. Niemalże u jego podnóża mieści się obiekt związany z winiarską historią miasta. I... niszczeje. Już przed kilkoma tygodniami m.in. działacze Ruchu Miejskiego Zielona Góra alarmowali, nie tylko o stanie budynku dawnej tłoczni win przy ul. Wrocławskiej, ale i o fakcie, że miasto złożyło pismo do ministerstwa kultury o wypisanie obiektu z rejestru zabytków.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Leszek Kalinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.