Natalia Dyjas

Winne Wzgórze w Zielonej Górze się zmienia, a co z tłocznią win?

Wnętrze budynku dawnej tłoczni win przy ul. Wrocławskiej jest w katastrofalnym stanie. Miasto, jako właściciel obiektu, według zaleceń konserwatora, Fot. Kacper Kubiak Wnętrze budynku dawnej tłoczni win przy ul. Wrocławskiej jest w katastrofalnym stanie. Miasto, jako właściciel obiektu, według zaleceń konserwatora, powinno naprawić obiekt
Natalia Dyjas

Naprzeciwko Winnego Wzgórza, przy ul. Wrocławskiej, znajduje się charakterystyczny budynek z wielkim telebimem na ścianie. Przed laty mieściła się w nim tłocznia win. Dziś obiekt niszczeje. Czy miasto się nim zaopiekuje?

Wzgórze Winne zmienia się z dnia na dzień. Teren ma być gotowy, by podczas Winobrania korzystali z niego turyści i mieszkańcy. Niemalże u jego podnóża mieści się obiekt związany z winiarską historią miasta. I... niszczeje. Już przed kilkoma tygodniami m.in. działacze Ruchu Miejskiego Zielona Góra alarmowali, nie tylko o stanie budynku dawnej tłoczni win przy ul. Wrocławskiej, ale i o fakcie, że miasto złożyło pismo do ministerstwa kultury o wypisanie obiektu z rejestru zabytków.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Natalia Dyjas

Dziennikarka zielonogórskiego działu miejskiego. Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańców, sprawy społeczne i kulturalne naszego regionu.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.