Natalia Dyjas-Szatkowska

Winne Wzgórze w Zielonej Górze się zmienia, a co z tłocznią win?

Wnętrze budynku dawnej tłoczni win przy ul. Wrocławskiej jest w katastrofalnym stanie. Miasto, jako właściciel obiektu, według zaleceń konserwatora, Fot. Kacper Kubiak Wnętrze budynku dawnej tłoczni win przy ul. Wrocławskiej jest w katastrofalnym stanie. Miasto, jako właściciel obiektu, według zaleceń konserwatora, powinno naprawić obiekt
Natalia Dyjas-Szatkowska

Naprzeciwko Winnego Wzgórza, przy ul. Wrocławskiej, znajduje się charakterystyczny budynek z wielkim telebimem na ścianie. Przed laty mieściła się w nim tłocznia win. Dziś obiekt niszczeje. Czy miasto się nim zaopiekuje?

Wzgórze Winne zmienia się z dnia na dzień. Teren ma być gotowy, by podczas Winobrania korzystali z niego turyści i mieszkańcy. Niemalże u jego podnóża mieści się obiekt związany z winiarską historią miasta. I... niszczeje. Już przed kilkoma tygodniami m.in. działacze Ruchu Miejskiego Zielona Góra alarmowali, nie tylko o stanie budynku dawnej tłoczni win przy ul. Wrocławskiej, ale i o fakcie, że miasto złożyło pismo do ministerstwa kultury o wypisanie obiektu z rejestru zabytków.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Natalia Dyjas-Szatkowska

Jestem rodowitą zielonogórzanką. Na co dzień pracuję w zielonogórskim dziale miejskim. W "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. Z wykształcenia jestem filologiem polskim i... teatrologiem. W obszarze moich działań, oprócz Zielonej Góry, znajduje się również powiat zielonogórski. Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańców, sprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. A jest co tutaj zwiedzać!

Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.

Kontakt do mnie: ndyjas@gazetalubuska.pl
Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.