Wiosna w Gubinie pełna atrakcji

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Wiosna w Gubinie pełna atrakcji

Łukasz Koleśnik

Przed nami Rybobranie w Krośnie Odrzańskim, a chwilę później Wiosna nad Nysą. Już na początku czerwca odbędzie się 56. edycja tej gubińskiej imprezy.

Nawet jeśli pogoda za oknem nie dopisuje, to podczas Wiosny nad Nysą zawsze jest gorąco. To za sprawą koncertów gwiazd oraz wielu przeróżnych atrakcji. Znamy program tegorocznej imprezy.

Ta zacznie się w piątek, 9 czerwca. Oficjalne otwarcie zaplanowano na godz. 17.00, tradycyjnie na scenie koło ruin fary. Już wcześniej zaplanowano kilka atrakcji. O godz. 10.00 gratka dla biegaczy, czyli kolejna edycja Gubińskiej Mili im. Jurka Gąsiora przy ul. 3 Maja. O godz. 13.00 odbędzie się turniej rodzinny w piłkarzyki na orliku przy ul. Roosevelta. Godzinę wcześniej zaplanowano konkurs czytelniczy „Życie i twórczość J.T. Konrada Korzeniowskiego” w czytelni biblioteki miejskiej. Wieczorem koncerty i zabawa. Najpierw o godz. 18.00 wystąpi rockowy zespół Hemoglobina. Godzinę później zaplanowano zupełną nowość, wprowadzona w tym roku.

- Zorganizowaliśmy własny konkurs w stylu programu Mam Talent. To będzie polsko-niemiecki finał - opowiada dyrektor Gubińskiego Domu Kultury, Janusz Gajda.

O godz. 21.00 na scenie pojawi się pierwsza gwiazda - Cleo. W nocy imprezę rozkręcać będą DJ Bastoss & B’SD (godz. 23.00) oraz DJ Barthez.

Następny dzień zacznie się od kolejnych sportowych zmagań.

- To również nasza nowa atrakcja. Szykujemy miejski tor przeszkód. Start na Wyspie Teatralnej o godz. 10.00. Udział wezmą dwie grupy wiekowe. Tor będzie podzielony na kilka etapów: zwinnościowy, rowerowy i siłowy - wymienia J. Gajda.

Godzinę później odbędzie się specjalna uroczystość nadania nowych nazw ulic, w której weźmie udział minister Anna Maria Anders.
Sobotnie popołudnie to ogrom atrakcji i występów. Na skwerze przy restauracji Iskra zorganizowany zostanie plac FIT. A tam praktycznie wszystko: zumba, fitness, pokazy sztuk walki oraz stoiska z poradami dietetycznymi i zdrowotnymi. Na scenie natomiast mnóstwo tańca m.in. ze szkołą Calipso.

Godz. 14.30 - oficjalne otwarcie wystawy sprzętu z czasów PRL na skwerze przy Eurodeptaku.

- W tym roku chcieliśmy spróbować czegoś nowego. W ostatnich latach mieliśmy wystawy związane z wojskiem. Owszem, Gubin ma bogatą historię wojskową i zapewne do tego wkrótce wrócimy. W tym roku jednak chcieliśmy powspominać czasy PRL_i zorganizować specjalny konkurs oraz rozdanie nagród - opowiada J. Gajda.

O godz. 19.00 zagra druga gwiazda WNN - Golec uOrkiestra. O godz. 21.30 koncert zespołu JOY POP (elektro pop), a godzinę później dyskoteka w klimatach lat 70. i 80. z DJ Pivo & DJ 40TH.

Niedziela zacznie się od turnieju piłkarskiego na orliku przy Roosevelta (godz. 10.00). W trakcie dnia wystąpią m.in. szkolne grupy, Gubińskie Łużyczanki & Seniorenchor Guben oraz kabaret Zalotka.

Ponadto będzie można zwiedzić wieżę fary, Basztę Ostrowską, izbę muzealną, obejrzeć wystawę malarską, wziąć udział w turnieju szachowym. Czeka nas ogromna liczba atrakcji.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.