Władza rozmawia z mieszkańcami o przyszłości

Czytaj dalej
Fot. Gmina Krosno Odrzańskie
Łukasz Koleśnik

Władza rozmawia z mieszkańcami o przyszłości

Łukasz Koleśnik

„Gmina przyszłości” - to tytuł spotkania z mieszkańcami, musi być więc na nim mowa o planach i rozwoju. Burmistrz zaprasza na nie w czwartek o 18.00.

To już powoli staje się tradycją. Urzędnicy zapraszają mieszkańców na spotkanie w hali sportowo-widowiskowej. Jest poczęstunek, występ artystyczny, ale przede wszystkim omówienie dalszych planów rozwoju gminy Krosno Odrzańskie. Podobnie będzie w tym roku.

- W ramach spotkań z cyklu „Gmina przyszłości” chcemy pokazać mieszkańcom, na jakim etapie rozwoju znajduje się obecnie nasz samorząd. Podczas spotkania przedstawimy strategię rozwoju do roku 2025. To arcyważny dokument, który określa perspektywę dalszego funkcjonowania gminy. Spotkanie jest zarazem doskonałą okazją do podsumowania naszych licznych sukcesów, ale także poznania cennej opinii krośnian – wyjaśnia burmistrz Marek Cebula.

Omówione zostaną ważne tematy, jednym z nich będzie rewitalizacja miasta. Podane zostaną również informacje, dotyczące tegorocznego Rybobrania. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 3 marca. Początek o godzinie 18.00.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.