Eliza Gniewek-Juszczak

Woda musi być zdatna do picia. A co jeśli nie jest? kto i kiedy informuje o tym, że nie wolno pić wody i dlaczego tak późno?

Gdy woda nie nadaje się do picia, dostarczana jest beczkowozami, z których nalewa się ją do butelek Fot. Eliza Gniewek-Juszczak Gdy woda nie nadaje się do picia, dostarczana jest beczkowozami, z których nalewa się ją do butelek
Eliza Gniewek-Juszczak

– Zanim przyszły wyniki badań wody z sanepidu piliśmy tę wodę, nic nie wiedząc, że coś nam grozi – zaalarmował Czytelnik z gminy Bytom Odrzański. Problem z wodą był ostatnio w kilku miejscach w powiecie. Czy można wcześniej uprzedzać mieszkańców?

– Nie jesteśmy w stanie chodzić od domu do domu – stwierdza Antoni Bernat – dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bytomiu Odrzańskim, kiedy przekazujemy głos Czytelnika. Mieszkaniec gminy zwrócił uwagę na czas, jaki upływa od momentu, kiedy pobrane są próbki, do czas kiedy podawane są wyniki badań: – Piliśmy tę wodę, nic nie wiedząc, że coś nam grozi. Tak nie może być. Wodę do picia potrzebuje każdy, małe dziecko i osoba starsza. Za późno okazuje się, że piliśmy wodę z bakteriami coli.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.