Woda niefiltrowana jest zdrowsza? [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Woda niefiltrowana jest zdrowsza? [WIDEO]

Jarosław Miłkowski

– Gdy w czajniku powstaje osad z wapnia, to świadczy tylko o tym, że woda zawiera minerały – mówi Małgorzata Szofer, kierownik laboratorium w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie.

Po czym możemy rozpoznać, że woda w naszych kranach jest dobra?
Wszystkich parametrów wody nie sprawdzimy, ale mętność i barwę oczywiście można ocenić samemu. Analiza mikrobiologiczna, czyli np. sprawdzenie, czy w wodzie występują bakterie, musi być już jednak zrobiona w laboratorium.

A co powinno zwrócić naszą uwagę w domu?

Czytaj więcej 18 sierpnia w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.