Magdalena Zimna

Woffinden? Zamknąć go w busie, a kluczyki wyrzucić do rzeki [wideo]

Woffinden? Zamknąć go w busie, a kluczyki wyrzucić do rzeki [wideo] Fot. Maja Suslin
Magdalena Zimna

Taką receptę na pozbawienie Brytyjczyka tytułu mistrza świata ma Maciej Janowski. A już całkiem serio? Postara się po prostu ograć go na torze.

Do rozpoczęcia zmagań najlepszych żużlowców świata wcale nie zostało dużo czasu. Część zawodników już rozpoczęła treningi na torach w cieplejszej części Europy. Za chwilę pojeździć będzie można w Polsce, a już za miesiąc wystartują ligowe rozgrywki. Niedługo po nich - najbardziej prestiżowy cykl Grand Prix. Nic dziwnego, że uczestnicy indywidualnych mistrzostw świata przyspieszają z przygotowaniami i opracowują strategie na najbliższe miesiące.

Pierwsza próba sił - w kwietniu w słoweńskim Krsko. Niedługo później (14 maja) Grand Prix warszawskim na Stadionie Narodowym.

- Krsko i Warszawa to dwa inne tory, nie ma co tu porównywać - mówi Maciej Janowski, jeden z czterech Polaków, pełnoprawnych uczestników cyklu. - Przygotowania do Grand Prix są u mnie takie same jak w zeszłym roku. Współpracuję też z tymi samymi tunerami silników. Teraz będę miał jednak więcej doświadczenia i to, mam taką nadzieję, pomoże mi w Grand Prix.

Jego ubiegłoroczny debiut w elicie wypadł całkiem nieźle. Janowski wygrał turniej w łotewskim Daugavpils, kilka razy zameldował się w finałach turniejów, a ostatecznie zajął świetną- jak na debiutanta - siódmą pozycję (zdobył w sumie 106 punktów).

- Utrzymanie się w ósemce na ten rok to był sukces. Wiadomo jednak, że w sezonie 2016 chciałoby się wypaść lepiej. Nie mam jeszcze recepty na udane starty w Grand Prix. O to trzeba pytać takich zawodników jak Tomasz Gollob lub Jarosław Hampel - dodaje.Jak każdy zawodnik marzy oczywiście o tym najważniejszym trofeum - złotym medalu IMŚ. Jak zdetronizować Taia Woffindena? - Zamknąć w busie, a klucze wyrzucić do rzeki - żartuje Polak. A już całkiem serio dodaje, że są pewnie sportowe sposoby na pokonanie Brytyjczyka. - Będę starał się pokazać je na torze - zapewnia.

Kibicom przypominamy, że są jeszcze bilety na turniej LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland (14 maja, początek o godzinie 19.00). Można je kupować za pośrednictwem strony www. kupbilet.pl/sgp2016. Tam można też rezerwować wejściówki na żużlowy mecz Polska - Reszta Świata, który odbędzie się dzień po turnieju Grand Prix.

Magdalena Zimna

W "Pomorskiej" pracuję już ładnych kilkanaście lat, od początku w dziale sportowym. Najpierw w roli początkującego reportera, potem dziennikarza i wydawcy. Teraz kieruję pracą działu.


Nadal chętnie piszę - o sporcie w regionie, kraju, czasem i na świecie. O tym co dzieje się w halach, na boiskach, stadionach, a czasem również wokół nich. Najwięcej - o wydarzeniach z żużlowych torów, zwłaszcza bydgoskiej Polonii. Z ciekawością przyglądam się jednak również innym klubom i dyscyplinom.


Przy tym wszystkim staram się łączyć "starą szkołę" z wyzwaniami, jakie niesie za sobą współczesne dziennikarstwo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.