Wójcicki z cenzurką, Pieńkowski z fotelem

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Wójcicki z cenzurką, Pieńkowski z fotelem

Tomasz Rusek

Rada Miasta w Gorzowie ma nowego przewodniczącego, a prezydent świadectwo z paskiem za ostatni rok. To decyzje rady z środy, 29 czerwca.

- Żenujący! - tak wniosek grupy radnych o odwołanie przewodniczącego Rady Miasta Roberta Surowca ocenił w środę radny Jerzy Wierchowicz. Wskazywał, że szef radnych pracuje dobrze, a same zmiany w liczebności klubów (od początku kadencji wielu radnych zmieniło barwy) są słabym argumentem do zmieniania przewodniczącego.

Większość za zmianą

Jednak większość rady chciała zmiany - za odwołaniem Surowca zagłosowało w środę 14 radnych. Czterech było przeciw, a cztery głosy okazały się nieważne. Nie wiadomo, kto jak zagłosował, bo głosowanie było tajne.
Prezydent Jacek Wójcicki miał już przygotowane kwiaty dla Surowca. Żegnając go, dziękował za dobrą współpracę. A sam odwołany natychmiast wyniósł się zza prezydialnego stołu i przesiadł się do kolegów z Platformy Obywatelskiej (warto dodać, że od środy zasiada też w zarządzie gorzowskiego szpitala, gdzie jest wiceprezesem).

14 radnych było za odwołaniem Surowca i tyle samo poparło kandydaturę Pieńkowskiego

Niedługo potem wybrano nowego przewodniczącego. Identycznym stosunkiem głosów (14 za, 4 przeciw, 4 nieważne) został nim Sebastian Pieńkowski z PiS. Jest pierwszym od lat szefem rady, który nie pochodzi z największego klubu. Będzie godził kierowanie radą z funkcją prezesa gorzowskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. A po chwili... wiceszefem rady został R. Surowiec!
Zmiana na stanowisku przewodniczącego - to już wersja nieoficjalna - wynika z utworzenia się nieformalnej koalicji „prezydenckiego” klubu Gorzów Plus i PiS.

Dostał absolutorium

Podczas wczorajszej sesji radni ocenili też rządy prezydenta Jacka Wójcickiego. Za ostatni rok dostał jakby świadectwo z paskiem. Za wykonanie budżetu za 2015 r. radni udzielili mu absolutorium. 20 głosów było za i ani jednego głosu sprzeciwu. Dodajmy: to pierwsze absolutorium Wójcickiego za cały rok (rządy objął on 1 grudnia 2014 r.).

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.