Wójt kolejny raz zwycięża w sądzie

Czytaj dalej
Józef Piasecki

Wójt kolejny raz zwycięża w sądzie

Józef Piasecki

Wojewódzki Sąd Administracyjny po raz drugi przyznał rację wójt gminy Nowa Sól w sporze o to, kto jest dyrektorem szkoły w Lubieszowie

Konflikt personalny o to, kto jest dyrektorem szkoły w Lubieszowie trwa już od kilku miesięcy. Wojewoda stwierdził nieważność zarządzenia , dotyczącego odwołania przez wójt Wandy Trzeciak i powołania w to miejsce Beaty Artwińskiej. Wójt twardo broniła swoich decyzji i dwukrotnie odwołała sie w tej sprawie do WSA.

Wcześniej sąd w wyroku stwierdził, że wójt Izabela Bojko miała prawo odwołać W. Trzeciak z funkcji Zespołu Szkół w Lubieszowie.

Tym razem WSA przyznało rację wójt także w kwestii powołania B. Artwińskiej na stanowisko p.o. dyrektora szkoły. W ten sposób już drugie rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody, związane z konfliktem zostało uchylone. I. Bojko cieszy się, że znów wygrała, jednak nie triumfuje.

- Gdybym wcześniej postąpiła inaczej, kiedy były naciski na moją osobę, złamałabym prawo. Mam nadzieję, że służby nadzorcze wojewody będą wreszcie brały pod uwagę rozstrzygnięcia sądowe. Do wojewody nie mam pretensji i zapraszam go. Chcę mu pokazać, jak wprowadzam reformę oświaty w gminie. Chciałabym przeprosić grono pedagogiczne i rodziców za zachwianie spokoju w szkole w Lubieszowie - tonuje nastroje wójt Izabela Bojko.

Józef Piasecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.