Wójt Olszewski wychodzi do mieszkańców

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Kozakiewicz
Liliana Hachani

Wójt Olszewski wychodzi do mieszkańców

Liliana Hachani

Data referendum wyznaczona. Wójt gminy Wymiarki planuje spotkania z mieszkańcami. Chce odpowiedzieć na zarzuty komitetu referendalnego.

- Nie interesują mnie debaty. Osoby, które są inicjatorami referendum wygłaszają pod moim adresem kłamstwa. Z nimi będę debatował na sali sądowej- mówi Wojciech Olszewski, wójt Wymiarek.

W Wymiarkach 360 osób podpisało się pod wnioskiem referendalnym. Komisarz wyborczy uznał już wniosek za spełniający wymogi określone w ustawie o referendum lokalnym i wyznaczył datę. 4 września mieszkańcy gminy pójdą do urn, aby zadecydować czy chcą odwołać obecnego wójta. Zarzuty stawiane W. Olszewskiemu to przede wszystkim nierzetelne prowadzenie polityki finansowej gminy, destrukcyjna polityka kadrowa w urzędzie, unikanie odpowiedzi na zapytania publiczne radnych i mieszkańców oraz nieudolna polityka wobec przedsiębiorców i organizacji pozarządowych. We wniosku mowa jest również o autokratycznym stylu rządzenia, arogancji i nepotyźmie włodarza Wymiarek.

W. Olszewski nie czeka na referendum z założonymi rękami. W tym tygodniu odbędą się dwa spotkania z mieszkańcami. Pierwsze ma się odbyć we wtorek 19 lipca o godz. 16.30 w świetlicy wiejskiej w Witoszynie, a drugie 2o lipca o godz. 16.30 w Gminnym Ośrodku Kultury i Biblioteki Wymiarkach.

Mają one mieć charakter informacyjny. Wójt Olszewski zapowiada, że podczas zebrań odniesie się do wszystkich stawianych mu zarzutów. Przedstawi mieszkańcom gminy fakty, poparte dokumentami. Odpowie również na pytania mieszkańców. Na spotkanie nie są zaproszeni członkowie komitetu referendalnego. - Jeśli odbędzie się debata zorganizowana przez niezależną instytucję, to oczywiście wezmę w niej udział. Musi to być jednak uczciwa rozmowa dotycząca sytuacji gminy - mówi włodarz Wymiarek.

Jeśli odbędzie się debata zorganizowana przez niezależną instytucję, to oczywiście wezmę w niej udział

Oponenci nie obawiają się dyskusji z W. Olszewskim. - Już niedługo zaprosimy wójta na spotkanie - mówi radny Zbigniew Żabiński, organizator referendum.

Liliana Hachani

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.