Wójt wycofał projekt uchwały

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Czesław Wachnik

Wójt wycofał projekt uchwały

Czesław Wachnik

Na ostatniej lutowej sesji radni mieli m.in. zająć się projektem połączenia szkół w Smardzewie i Szczańcu. Ale zajmą się tym dopiero w marcu.

Wójt Szczańca Krzysztof Neryng uzasadniając swoją decyzję podkreślił, że chce rozmawiać z nauczycielami oraz rodzicami. Chce bowiem przekonać ich, że nie zamierza likwidować szkoły w Smardzewie. - Zgodnie z przepisami, by placówkę zlikwidować, trzeba podjąć uchwałę intencyjną do końca lutego. Jeśli zostanie podjęta w marcu, to szkoła w Smardzewie musi pozostać. To najbardziej świadczy, że nie zamierzam jej zamykać - zapowiedział wójt Neryng.

Przypomnijmy, że zgodnie z przygotowanym projektem uchwały, szkoła w Smardzewie miała się stać filią Zespołu Gminnego w Szczańcu. W konsekwencji byłby jeden dyrektor, ale nie dotknęłoby to uczniów oraz nauczycieli.

Przewodnicząca rady gminy Wiesława Sieńkowska powiedziała nam: - Będę głosowała przeciw nie tylko dlatego, że jestem mieszkanką Smardzewa. Muszę reprezentować mieszkańców, a 95 proc. z nich jest przeciwko łączeniu.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.