Jarosław Miłkowski

Wolontariusz pomoże w zakupach

Jarosław Miłkowski

To nie żart. Od 1 kwietnia 50 wolontariuszy będzie wsparciem dla starszych gorzowian, którzy potrzebują pomocy choćby przy sprzątaniu.

Osoby schorowane, które nie mają sił, żeby np. wyjść do sklepu po zakupy, wytrzepać dywanu czy powiesić firanek, od 1 kwietnia będą mogły liczyć na pomoc. Choć start projektu przypada w prima aprilis, to nie jest dowcip. 50 wolontariuszy z fundacji Ad Rem oraz ze Stowarzyszenia Człowiek w Potrzebie - Wolontariat Gorzowski będzie pomagało osobom starszym, które nie mają wsparcia ze strony rodziny, są samotne lub niepełnosprawne.

Już w marcu ochotnicy przejdą szkolenia. Potem pomogą choćby przy sprzątaniu, przy zakupach (oczywiście za pieniądze osoby, dla której będą robić sprawunki), w przygotowaniu i podaniu prostych posiłków, w zorganizowaniu czasu wolnego, w załatwianiu różnych spraw, np. w przyniesieniu węgla, rozpaleniu w piecu, wezwaniu pielęgniarki, w sprawach urzędowych i wielu innych.
Jak skorzystać z tej pomocy wolontariuszy? Należy zadzwonić do działu pomocy środowiskowej Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie (tel. 519 319 501) albo też wybrać się do centrum (lub poprosić o to choćby sąsiada). Centrum jest przy ul. Drzymały 7.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.