WOŚP liczy pieniądze ze zbiórki, a kostrzyński szpital może liczyć na WOŚP

Czytaj dalej
Fot. Jakub Pikulik
Jakub Pikulik

WOŚP liczy pieniądze ze zbiórki, a kostrzyński szpital może liczyć na WOŚP

Jakub Pikulik

Łóżka, wyposażenie sal, materace przeciwodleżynowe, urządzenia do pomiaru ciśnienia - to tylko początek listy darów WOŚP dla szpitala.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podlicza jeszcze pieniądze zabrane podczas ostatniego finału (10 stycznia). Tymczasem Nowy Szpital już cieszy się i korzysta ze sprzętów, podarowanych mu przez Owsiaka po zeszłorocznej zbiórce.

Urządzenia, które kupiła WOŚP, trafiły do Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego kostrzyńskiej lecznicy. Oddział ten działa od 16 lat. Personel przyznaje, że sprzęt bardzo ułatwi codzienną pracę z osobami w podeszłym wieku.

Do Kostrzyna trafiło w sumie 50 łóżek z materacami i pilotami, zapewniającymi wygodną obsługę i pomoc pacjentom.

Kupiono też 50 szafek przyłóżkowych z blatem do posiłków i 10 materacy przeciwodleżynowych. Wielka orkiestra kupiła też dwa wózki inwalidzkie i dwa ssaki medyczne oraz cztery urządzenia do pomiaru ciśnienia, tętna, temperatury i saturacji. Kupiono jeden kardiomonitor i dwa fotele kąpielowe z możliwością sterowania i wyboru pozycji pacjenta.

WOŚP i Jurek Owsiak od lat regularnie wspierają nasze szpitale.
Jakub Pikulik WOŚP i Jurek Owsiak od lat regularnie wspierają nasze szpitale.
Jakub Pikulik

Dziennikarzem "Gazety Lubuskiej" jestem od 2008 r. Niemal od początku moja praca w GL związana jest z działem internetowym. To obecnie najbardziej dynamicznie zmieniająca się dziedzina pracy dziennikarza. Zajmuję się sprawami całego regionu. Poruszam tematy społeczne, ekonomiczne i inne. Często przygotowuję materiały kryminalne, informacje dotyczące wypadków i głośnych akcji lubuskiej policji. Zajmuję się również sprawami dotyczącymi Kostrzyna nad Odrą i całego powiatu gorzowskiego.


A prywatnie? Mieszkam w podgorzowskiej Kłodawie. Interesuję się historią regionu. Uwielbiam górskie wycieczki piesze i rowerowe. Od kilku lat pasjonuję się też strzelectwem sportowym. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.