Wpadł w poślizg na wiejskiej drodze

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Makowska
Lucyna Makowska

Wpadł w poślizg na wiejskiej drodze

Lucyna Makowska

Dwie osoby ranne, w tym dziecko i roztrzaskane auta - to efekt wczorajszej stłuczki na wąskiej drodze w Sieniawie Żarskiej

- To były sekundy, widziałem jadący z naprzeciwka samochód, zwolniłem zjechałem na bok, bo to bardzo wąska droga, nagle obróciło mnie, o 90 stopni, wiedziałem, że nie mam szans już nic zrobić by uniknąć zderzenia - opowiada Michał Lipniak z Żagania, kierowca skody.

Do groźnie wyglądającej kraksy doszło w poniedziałkowy poranek w Sieniawie Żarskiej.

Na wąskiej bocznej asfaltówce w na poboczu wsi zderzyły się dwie osobówki. Kierowca volskwagena wiózł dziecko do szkoły, oboje trafili do szpitala z niegroźnymi zadrapaniami. M. Łipniak na szczęście wyszedł z tego cały.

Ten 19-letni człowiek ma prawo jazdy od roku. Sam przyznaje, że jeździ bardzo ostrożnie. I to w dość dalekie trasy. Wczoraj rano jechał do Sieniawy do swojej dziewczyny. Na miejsce od razu przyjechali jego rodzice. Mama Michała mówi , że syn jest bardzo rozważny, że nigdy nie pozwoliłby sobie na brawurę za kierownicą, zwłaszcza, że rano padał śnieg. - To moje pierwsze takie zdarzenie - tłumaczy - wciąż nie wiem jak to się stało. Jechałem bardzo wolno. Zarzuciło mnie na trawie. Pobocze w tym miejscu jest bardzo grząskie.

Jeszcze godzinę po wypadku Michał wciąż był w szoku.

Przekonał się czym jest bezsilność za kółkiem, gdy maszyna odmawia posłuszeństwa. Sam przyznaje, że to szczęście w nieszczęściu, że nikomu nic się nie stało.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji - kierowca skody zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w vw passata. Został on ukarany 400 zł mandatem.

Wąskie wiejskie drogi ze śliskimi poboczami to najczęściej czyhające na kierowców pułapki.
Lucyna Makowska Wąskie wiejskie drogi ze śliskimi poboczami to najczęściej czyhające na kierowców pułapki.

Najbardziej „ucierpiała” skoda

Auto nadaje się praktycznie do kasacji. Natomiast pasat ma uszkodzony przód i bok. Z policyjnych statystyk wynika, że od początku stycznia na drogach powiatu żarskiego doszło aż do 54 kolizji i dwóch wypadków. Natomiast w zeszłym roku wydarzyło się aż 67 wypadków.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.