Wraz z pierwszym dniem lipca ruszają wakacyjne imprezy

Czytaj dalej
Fot. Edward Gurban
Eliza Gniewek-Juszczak

Wraz z pierwszym dniem lipca ruszają wakacyjne imprezy

Eliza Gniewek-Juszczak

Lubięcin, Stara Wieś, Nowe Miasteczko, Gaworzyce, Sława to miejscowości, do których warto się wybrać latem. Zaplanowano wiele atrakcji. Kiedy?

Święto gminy Nowa Sól
Odbędzie się dzisiaj, 1 lipca na boisku w Lubięcinie. Początek o godzinie 15.00. W programie m.in.: mecz piłki nożnej mieszkańcy kontra samorządowcy, występ zespołów Chabry i Świdniczanie, pokaz walk rycerskich. O godzinie 10.00 na Winnicy Kinga w Starej Wsi będzie można zapoznać się z uprawą winorośli deserowych, a o 12.00 z uprawą winorośli na wino, wtedy też będzie można poznać podstawy produkcji wina.

Rozpoczęcie wakacji w Nowym Miasteczku
Festyn z okazji rozpoczęcia wakacji organizuje dzisiaj OPS na stadionie miejskim. Impreza odbędzie się w godzinach 15.00-20.00. Wszystkie dzieci otrzymają kiełbaski, frytki i napoje. Wszystkie atrakcje również będą gratisowe: malowanie buziek, zabawy zespołowe, przejażdżki motocyklem, kucykiem, kule wodne, dmuchańce. Będą również występy artystyczne. Przewidziano też poczęstunek dla rodziców.

Reggae Hip – Hop Night w Sławie
Impreza rozpoczynająca lato pn. Reggae Hip – Hop Night odbędzie się dzisiaj na plaży SCKiW. Wystąpią: Junior Stress, Rasmentalism, Bob One & Bas Tajpan, Małpa, DJ Tort. Dodatkową atrakcją poprzedzającą koncerty będą warsztaty graffiti, które odbędą się na Nowym Rynku w Sławie oraz zawody na skatepark’u.

Dźwięki saksofonu w Sławie
W ramach cyklu Festivitas Musica, który potrwa do 2 września odbędzie się koncert zespołu „Morpheus Saxophone Quartet” w sobotę, 8 lipca, o godzinie 22.00 na Nowym Rynku w Sławie. Kolejne imprezy w tym cyklu: 4 sierpnia - Zespół kameralny „Orfeus” – operetka, 2 września – Zespół „Cztery Refy” – szanty.

Wybory miss i mistera plaży
W Sławie 9 lipca odbędzie się pierwsza taka edycja corocznej imprezy, podczas której zostanie wybrany mister. Dotąd wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów. Podczas konkursu wybrane zostaną: Miss Sławskiej Plaży, Pierwsza Wicemiss, Druga Wicemiss, Miss Publiczności oraz Miss Czytelników Gazety Lubuskiej.

Gaworzycki Jarmark
W Gaworzycach, niedaleko Nowego Miasteczka 9 lipca odbędzie się Jarmark Kupiecki Produktów Tradycyjnych i Regionalnych. W planie m.in. Letnia Szkoła Rzemiosła Ludowego, rekonstrukcje historyczne, pokazy i koncerty. Będzie też konkurs o tytuł Złotego Kramarza. Wystąpią: Halina Frąckowiak, Loka i Oddział Zamknięty.

Dni Sławy – Lato bez granic
Obchodom Dni Miasta, które odbędą się 4-5 sierpnia towarzyszyć będą między innymi: liczne imprezy kulturalne, występy taneczne, wernisaże, turnieje sportowe, koncerty. Jak co roku w sobotę ulicami miasta przejdzie barwny korowód. Święto słynnie także z koncertów na sławskiej plaży.

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.