Marek Białowąs

Wreszcie! Będzie stacja

Drzewa na działce, gdzie ma powstać stacja paliw i strefa gospodarcza, wycięto już w 2016 r. Teren jest gotowy do  budowy Fot. Mariusz Kapała Drzewa na działce, gdzie ma powstać stacja paliw i strefa gospodarcza, wycięto już w 2016 r. Teren jest gotowy do budowy
Marek Białowąs

- Długo czekamy na tę jedyną w mieście stację benzynową. Ale nareszcie w tym roku powstanie - mówi Andrzej Apolinarski

Mieszkańcy Kargowej niecierpliwie czekają na budowę nowej stacji benzynowej. Od ponad 3 lat aby zatankować paliwo, kierowcy muszą jechać do Sulechowa lub Babimostu.

- Jest jeszcze stacja w Żodyniu. Ale najczęściej to jeździmy po benzynę do Babimostu, bo droga do pokonania jest podobna, jednak stacja babimojska jest nowsza - mówi Andrzej Apolinarski z Kargowej. - U nas wszyscy czekają na tę zapowiadana stację jak na zbawienie. Przyjezdni się dziwią i pytają, dlaczego nie ma u nas gdzie kupić benzyny? Trochę wstyd, żeby miasteczko jak nasze, z tak ruchliwą drogą krajową, było pozbawione punktu tankowania. Starą stacje krajowy dystrybutor ,,Orlen’’ zamknął 1 stycznia 2014 r. bo nie spełniała standardów. Obiecano jednocześnie, że nowy punkt powstanie bardzo szybko. Jednak dopiero 1,5 roku temu prace przyspieszono. Aż w końcu w miniony piątek urząd miejski poinformował, że starostwo powiatowe wydało pozwolenie na budowę stacji. Nowy obiekt ma mieć m.in. dwa zbiorniki na paliwo, jeden na gaz, stanowisko na butle z gazem.

- Jak zapowiedział szef ,,Orlenu’’, z którym się niedawno spotkałem, stacja nasza ma być bliźniaczo podobna do tej w Babimoście - mówi Jerzy Fabiś, burmistrz Kargowej. - Stacja benzynowa powstanie w sąsiedztwie naszej strefy działalności gospodarczej, blisko drogi krajowej.

Wydanie pozwolenia na budowę nie jest równoznaczne z rozpoczęciem prac, gdyż potrzebna jest jeszcze jedna decyzja wojewody w sprawie połączenia planowanej stacji z drogą krajową nr 32.

- Chodzi tu o uzgodnienia Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad - mówi J. Fabiś. Jeśli będzie decyzja wojewody, to w ciągu półtora miesiąca można się spodziewać, że ,,Orlen’’ podpisze umowę z wykonawcą.

Budowa ma szanse ruszyć w trzecim kwartale tego roku. A całość prac zakończona zostanie w ciągu 15 tygodni od wbicia łopaty pod budowę fundamentów.

Równo z budową stacji mają być prowadzone prace przy połączeniu jej z drogą, powstanie tzw. lewoskręt. Wybuduje go oczywiście koncern ,,Orlen’’.

Burmistrz Kargowej ma też nadzieje, że stacja benzynowa przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności leżących obok działek przemysłowych. Działki te przeznaczone są pod działalność w zakresie produkcji, usług, logistyki, dystrybucji, składowania i magazynowania.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.