Wschowa. Co się stanie z odziałem ginekologiczno-położniczym w miejscowym szpitalu? Jest ciężko. Mało porodów to mało pieniędzy

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Wschowa. Co się stanie z odziałem ginekologiczno-położniczym w miejscowym szpitalu? Jest ciężko. Mało porodów to mało pieniędzy

Eliza Gniewek-Juszczak

Mało dzieci rodzi się w szpitalu we Wschowie. Mieszkańcy martwią się, że oddział ginekologiczno-położniczo-nenatologiczny może zostać zlikwidowany. W ubiegłym roku urodziło się tylko 239 dzieci.

- Z końcem czerwca ma być mocno ograniczona działalność porodówki i ginekologii w naszym szpitalu, prowadzonym przez Grupę Nowy Szpital ze Szczecina - alarmuje Urszula Chudak ze Wschowy. - My, mieszkańcy nie dopatrujemy się tu przedwyborczej polityki, oczekujemy konkretnych działań polityków partii rządzącej.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.