Wspaniały bal ukoronował nasz plebiscyt

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Andrzej Flügel

Wspaniały bal ukoronował nasz plebiscyt

Andrzej Flügel

Wspaniałym balem w zielonogórskiej Palmiarni zakończył się nasz tradycyjny sportowy plebiscyt.

Już po raz 53 wybieraliśmy najpopularniejszych sportowców. Akcję zaczęliśmy już w listopadzie. Wówczas zaprezentowaliśmy listę po pięciu zawodników z 14 lubuskich powiatów. Czytelnicy w oparciu o głosowanie esemesowe wybierali trójkę, ich zdaniem najpopularniejszych. Dołączyliśmy drugą kategorię, którą nazwaliśmy ,,Uwaga talent”.

W porozumieniu ze Szkolnym Związkiem Sportowym poprosiliśmy wuefistów z lubuskich gimnazjów i szkół średnich o wytypowanie, ich zdaniem, najzdolniejszych uczniów. takich przed, którymi są perspektywy zrobienia kariery sportowej. Tak powstała lista 150 nazwisk. Tutaj też drogą głosowania Czytelnicy wybierali najpopularniejszą trójkę. Wreszcie przedstawiliśmy listę 15 lubuskich sportowców, którzy naszym zdaniem odnieśli w 2015 roku największe sukcesy, oraz dołączyliśmy przedstawicieli zespołów ligowych, ale tylko tych występujących na najwyższym szczeblu.

Czytelnicy, podobnie jak w dwóch poprzednich, wybierali trójkę, ich zdaniem, najpopularniejszych, a eksperci (trenerzy, dziennikarze, działacze) trójkę najlepszych.Fani mogli się kierować sympatią do zawodnika albo jego dyscypliny. Eksperci oceniali na chłodno wagę dokonań zawodników. Oprócz tego wybierali honorowego sportowca roku z grona niepełnosprawnych, drużynę roku oraz trenerów w dyscyplinach indywidualnych i grach zespołowych.

Wspaniały bal ukoronował nasz plebiscyt
Mariusz Kapała Jeszcze o nich usłyszymy. Młodzi laureaci plebiscytu ,,Uwaga talent’’: Wojciec h Malajka (z lewej), Natalia Suśniło i Tymoteusz Marciniak.

W sobotni wieczór, 16 stycznia w zielonogórskiej Palmiarni laureaci odebrali honorowe wyróżnienia. Nie wszyscy mogli być obecni, bo akurat grali mecze lub byli na zgrupowaniach. Większość jednak osobiście odebrała statuetki i dyplomy. Obecni byli ludzie sportu, polityki, samorządowcy i przedstawiciele sponsorów. Wojewoda lubuski Władysław Dajczak powiedział: - Gratuluję zawodnikom ich świetnych występów w 2105 roku. Nie zapominajmy jednak o tych dzięki, którym mogli osiągać sukcesy, a więc o trenerach, lekarzach, fizjoterapeutach. W tym roku czekają nas igrzyska w Rio de Janeiro. Wierzę, że podczas kolejnej gali będziemy mogli uhonorować medalistów olimpijskich.

Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, która objęła honorowym patronatem naszą akcję podkreśliła rolę sporu. - Dzięki znakomitym wynikom Ziemia Lubuska jest znana w Polsce - mówiła. - Dokonaliście w ubiegłym roku bardzo wiele. Gratuluję wszystkim sportowcom. Także tym z dalszych miejsc. Lubuski sport ma się coraz lepiej. Życzę wam dalszych sukcesów.

Potem ruszono do wspaniałej zabawy.

Andrzej Flügel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.