WTA w Katowicach 2015: Agnieszka Radwańska zagra w Spodku!

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki

WTA w Katowicach 2015: Agnieszka Radwańska zagra w Spodku!

Kolejna edycja turnieju WTA w Katowicach odbędzie się w dniach 6-12 kwietnia 2015 w hali Spodek. 15 października b.r. na sesji Rady Miasta potwierdzono, że Miasto Katowice poza statusem współorganizatora będzie również partnerem tytularnym Turnieju. Udział w Katowice Open 2015 potwierdziła już Agnieszka Radwańska

-Jestem bardzo zadowolony, że nasza propozycja rozszerzenia współpracy z Katowicami została przyjęta. Dziś, głosowaniem w Radzie Miasta, zakończył się proces decyzyjny w Urzędzie Miasta. Teraz mamy otwartą drogę do podpisania umowy na długoletnią współpracę oraz możemy oficjalnie przystąpić do działań organizacyjnych. Poprzednia edycja turnieju spotkała się z bardzo pozytywnymi opiniami wśród zawodniczek WTA, dlatego liczymy na dużo znanych nazwisk na turniejowej liście w przyszłym roku. Na tę chwilę mogę potwierdzić obecność Agnieszki Radwańskiej -€ komentuje Paweł Owczarz, dyrektor turnieju Katowice Open 2015.

CZYTAJ KONIECZNIE NAJNOWSZE WIADOMOŚCI Z KATOWIC:
KATOWICE 24 GODZINY PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU

Poprzednia edycja tenisowych zawodów w Katowicach transmitowana była w 57 państwach świata i mogła być oglądana przez ponad 170 milionów widzów, co stanowi ogromną wartość dla promocji miasta Katowice.

- Niezmiernie cieszymy się, iż tak wspaniały turniej zagości w Katowicach na dłużej. Poprzednie dwie edycje imprezy pokazały jak wielkim zainteresowaniem cieszy się tenis w Katowicach, a także jak wspaniałym wydarzeniem jest ten turniej. Wierzymy również w to, iż czołowe tenisistki świata, będą przyciągały do Spodka rzesze kibiców w kolejnych latach.

Przy okazji warto dodać, iż konsekwencją organizacji turnieju w Katowicach jest rozwój bazy tenisowej w postaci otwartego w tym roku Miejskiego Ośrodka Tenisowego, w skład którego wchodzą 4 korty zewnętrzne oraz 2 korty w hali, a także zaplecze socjalne -€“ powiedział Krzysztof Pieczyński, Główny Specjalista w Biurze Pełnomocnika Prezydenta Miasta Katowice ds. Organizacji Imprez Startegicznych.

W najbliższym czasie zapadną decyzje, dotyczące szczegółów organizacyjnych turnieju w 2015 r. Turniej w 2014 r. zapisał się w historii WTA, ponieważ po raz pierwszy w ciągu jednej nocy dokonano kompleksowej przebudowy kortu tenisowego. Film z tego niecodziennego wydarzenia można obejrzeć pod linkiem - KLIKNIJ.


*Proces apelacyjny Katarzyny W.: Kochałam Madzię. Nie jestem zła
*Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM
*Sprawdź, czy jesteś satanistą: Szokująca broszura ks. Sawy
*Najlepsze MEMY po meczu Polska – Niemcy ZOBACZ ZDJĘCIA

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.