Wybory parlamentarne 2019: Adam Szłapka wystartuje z Poznania. Poseł Nowoczesnej będzie jedynką Koalicji Obywatelskiej?

Czytaj dalej
Fot. Igor Chudziński
Igor Chudziński

Wybory parlamentarne 2019: Adam Szłapka wystartuje z Poznania. Poseł Nowoczesnej będzie jedynką Koalicji Obywatelskiej?

Igor Chudziński

Poseł Nowoczesnej Adam Szłapka wystartuje z Poznania w wyborach parlamentarnych 2019. Jak mówi w rozmowie z portalem gloswielkopolski.pl, nie zamierza się jednak bić o „jedynkę” na liście Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu. W poniedziałek 22 lipca po godzinie 14 na ulicy Półwiejskiej w Poznaniu poseł Adam Szłapka rozpoczął rozmowy z mieszkańcami. Spotkania odbywały się w ramach mobilnego biura poselskiego, które poseł Nowoczesnej otworzył w stolicy Wielkopolski.

- Wszystko wskazuję na to, że będę startować z Poznania. Chcę poznać postulaty poznaniaków, dlatego właśnie spotykam się z nimi w ramach mobilnego biura poselskiego

– mówi poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. – Urodziłem się w Kościanie, ale Poznań zawsze był mi bardzo bliski, tutaj studiowałem i spędziłem młodość – dodaje polityk N.

Czytaj też: Adam Szłapka na prezydenta Poznania?

Adam Szłapka podczas rozmów z mieszkańcami przekonywał do siebie ulotkami wykonanymi z ekologicznego papieru i świeżymi krówkami z Wielkopolski. Było również miejsce na rozmowę, wymianę opinii i zapisanie swoich postulatów na przeznaczonej do tego tablicy.

Czego oczekują poznaniacy? Demokracji deliberatywnej, większej partycypacji społecznej, rozwiązania problemu nienawiści w debacie publicznej, wyższych płac, zmniejszenia kolejek w służbie zdrowia i obrony wartości. Właśnie takie hasła znalazły się na tablicy z postulatami mieszkańców stolicy Wielkopolski.

Czytaj też: Kogo chce zdelegalizować Nowoczesna?

Pytany o opinię na temat zamieszania wokół ostatecznego kształtu koalicji wyborczej i decyzję PSL, by iść do wyborów pod własnym szyldem Adam Szłapka mówi:

Liczę na to, że każda z partii opozycyjnych, którym zależy na fundamentalnych wartościach osiągnie w jesiennych wyborach dobry wynik. To da szansę na to, by po wyborach stworzyć koalicję, która zdobędzie większość w Sejmie.

Polityk Nowoczesnej tłumaczy, że na ogłoszenie ostatecznych list wyborczych Koalicji Obywatelskiej trzeba będzie jeszcze poczekać. - Na początku sierpnia sytuacja powinna się powoli klarować. W tym momencie skupiamy się na tym, by wyjść w teren i rozmawiać z obywatelami, nie na targowaniu się nazwiskami.

Jednocześnie poseł Nowoczesnej dodaje, że sam nie zamierza walczyć o jedynkę na liście. - Liczę na to, że wszyscy się jakoś pomieścimy, nie chcę wprowadzać dodatkowego zamieszania - twierdzi Szłapka.

Przypomnijmy, że w poprzednich wyborach parlamentarnych Adam Szłapka startował z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej w okręgu kaliskim. Jest też zdecydowanym przeciwnikiem polityki PiS, czego niejednokrotnie daje wyraz m. in. w mediach społecznościowych.

Igor Chudziński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.