Wybrano wykonawcę drugiego etapu ścieżki

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Marzena Sutryk

Wybrano wykonawcę drugiego etapu ścieżki

Marzena Sutryk

Firma Domar Kazimierza Domarackiego z Tatowa w gm. Biesiekierz będzie realizować kolejną część trasy rowerowej z Wodnej Doliny do Jamna

W odpowiedzi na ogłoszenie o przetargu wpłynęły dwie oferty. Firma Domar za realizację chciała prawie 6 mln złotych, spółka Colas - ponad 7,5 mln złotych. Wygrała tańsza oferta. Zadanie, ze względu na możliwości finansowe miasta, zostało rozpisane w realizacji aż do końca stycznia 2020 roku. Drugi etap inwestycji, o którym mowa, dotyczy 5-kilometrowego odcinka trasy rowerowej od wiaduktu przy ul. Batalionów Chłopskich aż do oczyszczalni ścieków na osiedlu Jamno.

Droga rowerowa będzie praktycznie na większej części drugiego etapu asfaltowa, o szerokości 2,5 metra. Przebiegać będzie wzdłuż ul. Batalionów Chłopskich, następnie wzdłuż płyt aż do wysokości ogrodów działkowych (na wysokości ul. Krańcowej). Tam zostanie wybudowana kładka przez rzekę. Dalej droga będzie wiodła po kolektorze sanitarnym aż do elektrowni wodnej, stamtąd w pobliże oczyszczalni ścieków.

Poza trasą pojawią się ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci i na psie odchody, samoobsługowa stacja obsługi rowerów, trzy punkty odpoczynku i rekreacji wraz z wyposażeniem, tablice informacyjne.

Ta sama firma. czyli Domar, realizuje też pierwszy etap ścieżki, która ma swój początek w Wodnej Dolinie i kończy się właśnie przy wiadukcie.

Tę część trasy rowerowej wykonawca ma zrealizować za 3,8 mln złotych (dodatkowo budowa kładki rowerowej nad rzeką Dzierżęcinką przypadła firmie Soroko z Koszalina za ok. 500 tys. zł).

Do realizacji jest też przewidziany trzeci, ostatni, odcinek tej trasy - od oczyszczalni do przeprawy Koszałka.

Docelowo powstanie łącznie 12 kilometrów nowej ścieżki rowerowej. Dofinansowanie inwestycji miasto uzyska z funduszy unijnych w ramach ZIT, czyli Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.