Sandra Soczewa

Wydarzenia z powiatu sulęcińskiego

Wydarzenia z powiatu sulęcińskiego Fot. policja
Sandra Soczewa

Jak wygląda "prawie" obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy? Jak szkoły wykorzystały embargo na jabłka?

Słońsk - Pijany kierowca wpadł dzięki odwadze innego
O pijanym kierowcy volvo sulęcińską policję zawiadomił w piątek mieszkaniec Lemierzyc. Patrol, który pojechał na miejsce, szybko „namierzył” volvo. Okazało się, że za kierownicą auta siedział 37-letni mieszkaniec Słońska. Chociaż był wyraźnie pod
wpływem alkoholu (badanie to potwierdziło, miał 2,44 prom.), nie przyznawał się, że prowadził. Twierdził, że za kierownicą ostatni raz siedział dwie godziny wcześniej. Policjanci nie dali się oszukać, choćby z powodu rozgrzanej pokrywy silnika. Jak poinformowała wczoraj sulęcińska komenda, jeśli wszystko się potwierdzi, mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka grzywna.

Sulęcin - Embargo na jabłka? Ale nie w szkołach
W związku z obowiązującym w Rosji embargo na nasze jabłka Agencja Rynku Rolnego przekazała owoce do gmin. Do Sulęcina trafiło 19 ton, a gmina zdecydowała przekazać jabłka do szkół i przedszkoli. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 mają do schrupania... 4 tony owoców! - Jabłka umieściliśmy w koszach i będziemy je rozdawać też w świetlicy - mówi dyr. Sławomir Słonik. Żadne limity uczniów nie obowiązują, mogą brać tyle jabłek, ile chcą.

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.