Wydarzenia Zielonogórskie: Pierwsze spotkanie organizacyjne w redakcji "Gazety Lubuskiej"

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
redakcja Gazety Lubuskiej

Wydarzenia Zielonogórskie: Pierwsze spotkanie organizacyjne w redakcji "Gazety Lubuskiej"

redakcja Gazety Lubuskiej

We wtorek, 25 października 2016 r., w siedzibie „GL” spotkali się członkowie komitetu organizacyjnego przyszłorocznych obchodów rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich. To z inicjatywy "GL" dojdzie do wyjątkowego upamiętnienia tego wydarzenia.

- Paradoksalnie to sprawa normalna dla wszystkich ośrodków z wyjątkiem Warszawy - przyznaje Rafał Reczek, dyrektor oddziału IPN w Poznaniu. - Działa magia wielkich liczb, dużych ośrodków, a zapominamy o tym, co działo się w naszych małych ojczyznach. My, jako IPN, staramy się je przypominać, ale wiele do zrobienia ma po pierwsze szkoła, gdzie nauczyciele rzadko podejmują takie tematy, po drugie... rozmowa. Z przedstawicielami starszego pokolenia.

Plan rocznicowych wydarzeń nabiera kształtów. Zdecydowane uderzenie medialne, wykłady, wystawy, ale też prawdopodobnie gra miejska i bieg. Z każdym spotkaniem i kolejną burzą mózgów pomysłów przybywa.

- Mamy kilka zadań domowych do odrobienia - mówi Robert Paluch, wicewojewoda lubuski. - Zapadły wyroki na uczestników tych wydarzeń i nie wszystkie uległy kasacji. Ważne jest nowoczesne udokumentowanie tego, co się wówczas stało, w takiej formie, która może przebić się do ogólnopolskich mediów i ogólnopolskiej świadomości. I oczywiście występujemy o patronat do prezydenta RP.

Podczas spotkania, pierwszego w redakcji "GL", zaprezentowaliśmy logo całego przedsięwzięcia. Wykonał je grafik Polska Press Tomasz Bocheński.

redakcja Gazety Lubuskiej

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.