Wydarzenia Zielonogórskie: Pierwsze spotkanie organizacyjne w redakcji "Gazety Lubuskiej"

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
redakcja Gazety Lubuskiej

Wydarzenia Zielonogórskie: Pierwsze spotkanie organizacyjne w redakcji "Gazety Lubuskiej"

redakcja Gazety Lubuskiej

We wtorek, 25 października 2016 r., w siedzibie „GL” spotkali się członkowie komitetu organizacyjnego przyszłorocznych obchodów rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich. To z inicjatywy "GL" dojdzie do wyjątkowego upamiętnienia tego wydarzenia.

- Paradoksalnie to sprawa normalna dla wszystkich ośrodków z wyjątkiem Warszawy - przyznaje Rafał Reczek, dyrektor oddziału IPN w Poznaniu. - Działa magia wielkich liczb, dużych ośrodków, a zapominamy o tym, co działo się w naszych małych ojczyznach. My, jako IPN, staramy się je przypominać, ale wiele do zrobienia ma po pierwsze szkoła, gdzie nauczyciele rzadko podejmują takie tematy, po drugie... rozmowa. Z przedstawicielami starszego pokolenia.

Plan rocznicowych wydarzeń nabiera kształtów. Zdecydowane uderzenie medialne, wykłady, wystawy, ale też prawdopodobnie gra miejska i bieg. Z każdym spotkaniem i kolejną burzą mózgów pomysłów przybywa.

- Mamy kilka zadań domowych do odrobienia - mówi Robert Paluch, wicewojewoda lubuski. - Zapadły wyroki na uczestników tych wydarzeń i nie wszystkie uległy kasacji. Ważne jest nowoczesne udokumentowanie tego, co się wówczas stało, w takiej formie, która może przebić się do ogólnopolskich mediów i ogólnopolskiej świadomości. I oczywiście występujemy o patronat do prezydenta RP.

Podczas spotkania, pierwszego w redakcji "GL", zaprezentowaliśmy logo całego przedsięwzięcia. Wykonał je grafik Polska Press Tomasz Bocheński.

redakcja Gazety Lubuskiej

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.