Wydarzenia Zielonogórskie. W mieście będą kręcić film, pozamykają ulice

Czytaj dalej
Fot. Google Street View
red.

Wydarzenia Zielonogórskie. W mieście będą kręcić film, pozamykają ulice

red.

Zielona Góra szykuje się do obchodów rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich z 1960 r., czyli bitwy o Dom Katolicki. W przygotowaniu jest film, który ma być opowieścią o tej nieco zapomnianej karcie naszej historii.

Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, 7-9 kwietnia, ekipa filmowców będzie kręcić sceny z udziałem dużej liczby statystów. Już dziś możemy uprzedzić mieszkańców, że na potrzeby filmu cześć ulic w centrum miasta zostanie zamknięta. Utrudnień można spodziewać się w sobotę i niedzielę, choć dla wielu osób obserwowanie prac przy tej produkcji może być atrakcją.

Przyjazd ekipy filmowej był jednym z wielu punktów poruszanych w poniedziałek, 27 marca, na zebraniu komitetu organizacyjnego obchodów rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich.

Spraw do załatwienia jest mnóstwo. Ustalono już wstępny harmonogram głównych uroczystości, które odbędą się 28 maja. Obchody rozpoczną się o godz. 11.00 mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej. - O godz. 12.30 rozpoczną się oficjalne uroczystości na placu Powstańców Wielkopolskich - mówi Brygida Grzybowicz z Urzędu Wojewódzkiego. Potem wręczone zostaną odznaczenia, a następnie zebrani obejrzą widowisko plenerowe. Na wieczór zaplanowano premierę filmu o Wydarzeniach Zielonogórskich w Cinema City.

Co jeszcze ustalono? Na deptaku, w pobliżu Lubuskiego Teatru, w sobotę, 27 maja, zostanie otwarta plenerowa wystawa archiwalnych zdjęć. Tego samego dnia rano odbędzie się bieg sztafetowy ulicami miasta. Zawodnicy pobiegną m.in. ulicami: Mickiewicza, Mariacką, Stare Miasto, Żeromskiego, Kupiecką i al. Niepodległości. Wieczorem zielonogórscy filharmonicy zagrają specjalny koncert.

Posłuchaj, jak będą przebiegać uroczystości:

30 maja użytkownicy naszego portalu i wszystkich portali należących do grupy Polska Press będą mogli za pośrednictwem internetu obejrzeć film. Nasza gazeta przygotowuje także specjalny dodatek, który ukaże się w 13 województwach.

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.