Wygrały dla nas ogród na ścianie UZ

Czytaj dalej
Fot. Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski

Wygrały dla nas ogród na ścianie UZ

Leszek Kalinowski

Cztery studentki ekonomii i zarządzania wygrały projekt, w ramach którego ścianę auli UZ ozdobią kwiaty i rośliny. Koszt tej inwestycji to 15 tys. zł

Laura Bundziów, Amanda Cholewińska, Aleksandra Kruk, Aleksandra Barańczak to studentki drugiego roku ekonomii i zarządzania na Uniwersytecie Zielonogórskim. Postanowiły wziąć udział w konkursie na lokalne inicjatywy, który ogłosiła warszawska Fundacja Sendzimira.

- Zachęciła nas dr inż. Mariola Michałowska, z którą miałyśmy zajęcia - przyznają studentki. - Napisałyśmy projekt i wygrałyśmy 15 tysięcy złotych. Na założenie wertykalnego ogrodu. Chodziło o to, by zaproponować jakąś inicjatywę lokalną. Nam zamarzył się właśnie taki ogród na ścianie.

Spośród kilkudziesięciu złożonych projektów wybrano do realizacji 15, w tym o nietypowym ogrodzie.

Najpierw musiały napisać projekt, potem kontaktować się ze wszystkimi firmami, zajmującymi się ogrodniczymi usługami, by wybrać najlepszą ofertę. Potem trzeba było dobrać odpowiednie kwiaty i rośliny.

- Ograniczał nas nie tylko budżet, ale też fakt, że ogród zgodnie z umową musi być utrzymany przez co najmniej dwa lata - zauważa Aleksandra Kruk. - I musi mieć 8 metrów kwadratowych powierzchni. o

Wczoraj firma dotarła do Zielonej Góry. Rozpoczął się montaż ogrodu na ścianie auli UZ przy ul. Podgórnej. Po zamontowaniu odpowiedniej konstrukcji w doniczkach pojawią się kwiaty i zielone rośliny. Mają one układać się w kształcie napisu UZ.

- Najpiękniej ma on wyglądać wiosną i latem, ale także później powinien być zielony, by cieszy oczy cały rok - dodaje Aleksandra Barańczak.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.