Wygrana gorzowianek w akademickich derbach

Czytaj dalej
Fot. Alan Rogalski
Paweł Tracz

Wygrana gorzowianek w akademickich derbach

Paweł Tracz

Niedzielny pojedynek, 6 grudnia, gorzowskich pierwszoligowych rezerw był bardzo zacięty i wyrównany. Co prawda na początku pierwszej kwarty AZS PWSZ II prowadził już 11:2, ale krakowianki szybko zmniejszyły stratę do pięciu punktów. W drugiej odsłonie gorzowianki przez cały czas były na sporym plusie (27:18 w 17 min), ale przyjezdne nie pozwalały im odskoczyć na bardziej bezpieczny dystans.

AZS PWSZ II Gorzów - AZS Politechnika Korona Kraków 67:59 (16:11, 14:14, 16:20, 21:14).

AZS PWSZ II: Naczk 13 (1x3), Witkowska 11, K. Jaworska 10, Sobek 9 (1), Czarnodolska 6 oraz Szczęsna 7 (1), Kopciuch 5, Kominek 3, Duchnowska 3 (1), Trzeciak 0.
AZS Politechnika Korona: Krzywoń 11, Rafałowicz 10 (2), Stawarz 6, Wilk i Pasek po 0 oraz Homoncik 12 (2), Pratasewicz 10, Stachura 6, Krawiec 4.
Sędziowali: Michał Jakubów (Szczecin), Tomasz Borowiak (Poznań).

Po zmianie stron akademiczki wyszły nieco uśpione pewnym prowadzeniem i dzięki serii 8:0 Korona objęła minimalne prowadzenie (33:30 w 23 min). Od tej chwili szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, a raz na drugą stronę. Ryzyko podjął trener gorzowianek Robert Pieczyrak, który wpuścił na boisko mniej doświadczone młode zawodniczki, które niespodziewanie odzyskały dla nas inicjatywę.

Decydująca była ostatnia kwarta. Przy stanie 48:45 dla gospodyń nasze stanęły w ataku, za to coraz lepiej pod naszym koszem radzili sobie goście.

Na domiar złego w 34 min niesportowy faul popełniła rozgrywająca rezerw Adriana Kopciuch, co skrzętnie wykorzystały krakowianki, odjeżdżając nam na sześć „oczek” (54:48). Wydawało się, że rywalki złapały wiatr w żagle, ale na wysokości zadania stanęły wtedy nasze najlepsze koszykarki. Dopisało też szczęście, bo w 35 min Natalia Sobek zdobyła w jednej akcji aż cztery punkty (trójka i celny osobisty po faulu przy rzucie). To był przełom, po którym goście nie wrócili już do gry.

- Mam mieszane uczucia, bo podobnie jak w ostatnim meczu z Lesznem, znów przytrafił się nam przestój. Musimy nad tym popracować - ocenił szkoleniowiec AZS PWSZ II.

Natalia Sobek zdobyła decydujące punkty.
Alan Rogalski Natalia Sobek zdobyła decydujące punkty.
Paweł Tracz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.