Wyjdź na szlak i zanurkuj w kulturę miasta

Czytaj dalej
Fot. Fot. Jarosław Miłkowski
Sandra Soczewa

Wyjdź na szlak i zanurkuj w kulturę miasta

Sandra Soczewa

Nocny Szlak Kulturalny w Gorzowie jest już w ten piątek i sobotę! Będzie liczył 32 stacje. Wyświetlany będzie m.in. film o... UFO w naszym mieście.

Atrakcje Nocnego Szlaku Kulturalnego w Gorzowie rozpoczną się w najbliższy piątek o 18.00. Część z nich dostępnych będzie nawet do 5.00 rano w sobotę. Oto nasze niektóre propozycje na tę noc.

Aneri Cafe (róg ul. Spichrzowej i Pionierów) zaprasza na kulinarną podróż do Landsberga (18.00 - 3.00). Na ten dzień (a raczej noc) restauracja przygotowała dla gości specjalne menu oraz wystawę „Gorzów na starych widokówkach - miasto przed i po 1945 r”.

- Brakuje nam chyba kuchni regionalnej. Takiej typowej, dla gorzowian. Nie licząc bułki z pieczarkami (śmiech - red.). Taka akcja może pokazać nam, jak smakował kiedyś Gorzów. Ja spróbuję - komentuje gorzowianin Karol Antończyk.

Tuż obok Aneri Cafe w MixCoolTurze (ul. Spichrzowa 1) odbędzie się impreza „MGM”, czyli Muzyka, Gorzów, Malarstwo (20.00-4.00). Przy Spichrzowej swoje nietuzinkowe prace pokaże Jakub Stiller, a o muzykę zadbają Piotr Restek Restecki i Agnieszka Gliszczyk (22.00 - 23.50). Oprócz tego nie zabraknie dobrych, dj’skich setów.

- To obowiązkowy punkt na szlaku dla młodych gorzowian, idealne połączenie kultury i sztuki z dobrą imprezą. W ubiegłych latach ja i moi znajomi, byliśmy zachwyceni tym miejscem - mówi nam 26-letnia Aga Karpińska.

Wielu wystawom będzie towarzyszyć muzyka, także elektroniczna, którą mieliśmy na żywo też na szlaku przed rokiem (na zdjęciu).
Fot. Jarosław Miłkowski Wielu wystawom będzie towarzyszyć muzyka, także elektroniczna, którą mieliśmy na żywo też na szlaku przed rokiem (na zdjęciu).

Tylko raz w roku w Gorzowie organizowana jest Galeria Bezbronna (tym razem przy ul. Szkolnej 5, w budynku po szkole podstawowej). Miejsce, w którym każdy ma możliwość zaprezentowania swojej twórczości. Rodzaj sztuki, jakim ktoś się zajmuje, jest nieistotny. Na miejscu będą więc grafiki, obrazy, fotografie i artystyczne happeningi. Co więcej, w Galerii Bezbronnej odbędzie się premiera filmu dokumentalnego Ewy Bonne i Ewy Kozubal „Śladami gorzowskiego UFO”. Śmiało więc można stwierdzić, że klimat w Bezbronnej będzie kosmiczny - musicie tam być!

Tej nocy zajrzyj też koniecznie do Parku Siemieradzkiego i Muzeum Lubuskiego.

Nie możecie też przeoczyć odsłonięcia nowego muralu w naszym mieście. Z okazji 50-lecia Dyskusyjnego Klubu Filmowego Megaron odsłonięty będzie mural ul. Asnyka 7). Od 18.00 do 21.00 będą tam warsztaty tworzenia wlepek a dla uważnych odbędą się „Filmowe podchody” z nagrodami, które rozpoczną się przy Starej Bimbie. Wystarczy zabrać ze sobą kartkę i ruszyć w filmową podróż ulicami miasta.

Z kolei Miejski Ośrodek Sztuki (ul. Pomorska 73) zaprasza na prezentację obrazu „Stacja MOS” wykonanego w technice 3D (parking przed MOS, 19.30-20.00) oraz na wystawę „Z Albumu Gorzowian VII”, która powstała przy współpracy z „Gazetą Lubuską”, a dokładniej z naszymi Czytelnikami (20.00-0.00). To właśnie ich zdjęcia będzie można podziwiać podczas wystawy. Na miejscu odbędzie się też promocja wydawnictwa „Z Albumu Gorzowian II” - pierwsze 100 osób może liczyć na darmowy egzemplarz (20.00-21.00).

Zajrzyjcie też na gorzowskie bulwary. Koniecznie! Przy bulwarze wschodnim (nowym) na Barce Królowej Jadwigi będzie okazja do tego, by stanąć „Twarzą w twarz z Osiecką”, a dokładniej posłuchać recitalu Anny Łaniewskiej z zespołem Gigadrum (18.00-19.00). Później warto zajrzeć na bulwar zachodni, gdzie będzie „Wszechświat na wyciągnięcie ręki” (19.00-2.00). Gorzowska Grupa Miłośników Astronomii zaprasza m.in. na obserwacje nocnego nieba, polowanie na przelatującą Stację Kosmiczną ISS oraz pokaz sprzętu. Otwarte będzie też Archiwum Państwowe (ul. Mościckiego 7, 19.00-0.00). Dla zwiedzających przygotowano wystawę „Kościół Ziem Zachodnich - Gorzów w epoce milenium Chrztu Polski” oraz porady dotyczące badań genealogicznych i tworzenia rodzinnych archiwów.

Jeśli jesteście miłośnikami muzyki klubowej zajrzyjcie do pustostanu przy ul. Łokietka 8 (23.00-24.00). Trochę kultury będzie można też spotkać na pętli tramwajowej na Wieprzycach (21.00-1.00), gdzie stanie „Tramwaj Artystyczny”.

============11 Zdjęcie Autor (10088376)============
Fot. jarosław miłkowski
============91 Więcej blue (10088745)============
Więcej na naszej stronie

Cały program Nocnego Szlaku Kulturalnego znajdziecie na:

www.gazetalubuska.pl/gorzow
============06 Zdjęcie Podpis 8.5 (10088373)============
Wielu wystawom będzie towarzyszyć muzyka, także elektroniczna, którą mieliśmy na żywo też na szlaku przed rokiem (na zdjęciu).

Sandra Soczewa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.