Wykryto nielegalne składowisko odpadów chemicznych koło Sośna

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Gdesz
Marek Weckwerth

Wykryto nielegalne składowisko odpadów chemicznych koło Sośna

Marek Weckwerth

W miejscowości Skoraczewo w gminie Sośno wykryto nielegalne składowisko chemikaliów. Sprawę bada Wojewódzki Inspektorat Ochrony środowiska w Bydgoszczy.

- Składowisko należy uznać za niebezpieczne. Na 60 paletach znaleźliśmy różnego rodzaju beczki i mniejsze 5-litrowe pojemniki z symbolami chemicznymi - mówi Barbara Bielewicz, inspektor ochrony środowiska w Urzędzie Gminy Sośno (powiat sępoleński). - Informację o tym miejscu otrzymaliśmy już 10 maja i od razu powiadomiliśmy policję, która wykonała wstępne oględziny i potwierdziła, że mogą to być chemikalia.

Składowisko nie było zgłoszone do urzędu gminy ani żadnej innej instytucji, a zatem jest nielegalne. Chemikalia pochodzą prawdopodobnie z Niemiec.

Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.