Wymarzony, czy niechciany tunel w Nowej Soli?

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Eliza Gniewek-Juszczak

Wymarzony, czy niechciany tunel w Nowej Soli?

Eliza Gniewek-Juszczak

Trwają na razie rozmowy, ale mieszkańcy wolą nie czekać na efekty i kierują już swoje uwagi w sprawie potencjalnej budowy tunelu w mieście.

W środę w Warszawie wiceprezydent Jacek Milewski uczestniczył w Warszawie w kolejnym spotkaniu w PKP PLK w sprawie budowy tunelu i przejścia pieszo-rowerowego pod „Odrzanką”. Pod informacją na ten temat, którą zastępca prezydenta miasta umieścił na swoim profilu na Facebooku wpisała się m.in. pani Katarzyna, zadając pytanie: - Czy mieszkańcy będą w jakikolwiek sposób decydować o tym, czy chcą tunel i zamknięcia dla samochodów dwóch przejazdów? Czy zadecydowały już o tym władze miasta i temat jest przesądzony? - niepokoiła się mieszkanka miasta.

Internauta Leszek pochwalił pomysł budowy tunelu choćby ze względu na udrożnienie całej ulicy, ale jednocześnie dodał, że jest sceptyczny, jeśli chodzi stworzenie przejścia pod przejazdem kolejowym na ul. 1 Maja.
- Po pierwsze nastąpi zbyt duże zagęszczenie ruchu kołowego na i tak zatłoczonym wiadukcie, zwłaszcza w godzinach szczytu. Mam wątpliwości, co do bezpieczeństwa w takim miejscu - skomentował mieszkaniec.
- Obecne informacje są tylko rozpoczęciem konsultacji. Dzisiaj zbieramy opinie, uwagi i sugestie za pomocą mediów, w tym społecznościowych. Po wykonaniu badań ruchu i koncepcji będziemy organizować bezpośrednie spotkania konsultacyjne z naszymi mieszkańcami, aby przekazać komplet informacji i wysłuchać opinii. Dopiero wówczas, ważąc różne racje, podejmiemy ostateczną decyzję w tej sprawie - wyjaśnił wiceprezydent Jacek Milewski.

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.