Jarosław Miłkowski

Wyrok na pedofila jest już prawomocny

Jarosław Miłkowski

Sąd Apelacyjny w Szczecinie zmienił w czwartek, 17 grudnia wyrok Jackowi C., który przez dziesięć lat miał molestować pięcioro niepełnosprawnych umysłowo dzieci swojego brata.

- Sąd zmniejszył karę z dziesięciu do siedmiu lat więzienia - mówił nam w czwartek Michał Kałużny, obrońca Jacka C. Na zmniejszenie kary wpływ miały okoliczności łagodzące, m.in. niekaralność, dobra opinia z zakładu karalnego, pozytywna opinia kuratora czy obniżona sprawność umysłowa Jacka C. W areszcie przebywa on od stycznia 2013 r.

- Oznacza to, że już za pół roku nabędzie on prawa do ubiegania się o przedterminowe zwolnienie - mówi mecenas Kałuż-ny. Sąd Apelacyjny zajmował się sprawą Jacka C. już po raz trzeci. Wcześniej dwukrotnie cofał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Okręgowy w Gorzowie. Wczorajszy wyrok jest już prawomocny, a więc oznacza to koniec sprawy. Wcześniej sąd uniewinnił rodziców dzieci od zarzutu pomagania w przestępstwie.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.