Eliza Gniewek-Juszczak

Wyróżniony Mariusz Kubicki

Działacz sportowy z Nowej Soli Mariusz Kubicki doceniony w Warszawie Fot. Ach. starostawa powiatowego w Nowej Soli Działacz sportowy z Nowej Soli Mariusz Kubicki doceniony w Warszawie
Eliza Gniewek-Juszczak

Wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowej Soli, trener i nauczyciel otrzymał wyróżnienie Pasjonat Sportowej Polski 2016.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Pałacu Zamoyskich w Warszawie Klub Sportowa Polska wyróżnił ok. 140 podmiotów działających na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i krzewienia sportu.

Mariusz Kubicki jako trener i nauczyciel wychowania fizycznego organizuje wiele przedsięwzięć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży, w tym dla osób niepełnosprawnych.

Od 2004 roku jest prezesem i trenerem UKS „Dziesiątka” w Nowej Soli. Od 2009 roku jest dyrektorem Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska- Lubuskie. Jest organizatorem takich imprez jak: Regionalne Regaty Kajakowe Olimpiad Specjalnych w Nowej Soli, Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Tenisie Stołowym PTSS „Sprawni – Razem”, czy Trzydniowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Sławie we współpracy z powiatem nowosolskim, gminą Sława i urzędem marszałkowskim województwa lubuskiego.

Pasjonat Sportowej Polski to osoba, która poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczynia się do upowszechniania kultury fizycznej, działa na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizuje inne środowiska, a za sprawą swoich działań jest wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców.

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.