Filip Pobihuszka

Wyrywali krzesełka, a teraz posiedzą?

Leci czerwone krzesełko... Fot. Filip Pobihuszka Leci czerwone krzesełko...
Filip Pobihuszka

Kolejni pseudokibice zatrzymani w związku z zadymą na stadionie Chrobrego. Grożą im grzywny, zakazy stadiono¬we, a nawet więzienie.

Zatrzymań pseudokibiców ciąg dalszy. Trzech mieszkańców Legnicy w wieku 19, 20 i 26 lat usłyszało zarzuty niszczenie mienia, zakłócenia porządku publicznego i utrudniania identyfikacji poprzez zasłanianie twarzy. Teraz grożą im grzywny oraz zakazy stadionowe od dwóch do sześciu lat. Oprócz tego dwóch z nich naraziło się na kolejne zarzuty, gdy podczas meczu rzucało krzesełkami w stronę służb. Za to grozi nawet dwa lata więzienia.

Leci czerwone krzesełko...
Filip Pobihuszka Leci czerwone krzesełko...

Przypomnijmy, że o sprawie informowaliśmy już na początku marca, kiedy to policja zajęła się wyłapywaniem winnych zadymy stadionowej, do jakiej doszło podczas meczu Chrobrego Głogów z Miedzią Legnica, który zakończył się wyrwaniem lub zniszczeniem 50 siedzisk w sektorze dla kibiców przyjezdnych. Klub wycenił straty na ok. 5 tys. zł. Krótko później w ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch fanów Miedzi w wieku 20 i 16 lat. Młodszy z zatrzymanych pojechał na mecz z Chrobrym Głogów zamiast wrócić z przepustki do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Policjanci już teraz zapowiadają, że w sprawie planowane są kolejne zatrzymania stadionowych wandali.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.