Lucyna Makowska

Wysadzili bankomat w Małomicach. Użyli butli pełnej gazu!

Wysadzili bankomat w Małomicach. Użyli butli  pełnej  gazu! Fot. Hejted Żagań
Lucyna Makowska

W nocy z niedzieli na poniedziałek (23 na 24 września) w powietrze wyleciał kolejny bankomat. Tym razem, złodzieje za cel wzięli sobie urządzenie przy Biedronce w Małomicach.

Zdarzenie potwierdza nam sierż. sztab. Monika Broda z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. – Doszło do kradzieży z włamaniem. Jednak dla dobra prowadzonego śledztwa na razie nie możemy udzielić więcej informacji na temat tego zdarzenia. W tej sprawie współpracujemy z wydziałem kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. – informuje M. Broda.

Więcej szczegółów zdradzają mieszkańcy. Według naszego informatora, sprawcy użyli do detonacji butli z gazem i helem, do których podłączone były kable. - To taka bomba „samoróbka”- mówi jeden ze świadków. Wprawdzie jesteśmy przyzwyczajeni do strzelania , bo blisko mamy poligon, ale ten huk na nogi postawił w nocy mieszkańców domów w pobliżu market.

Zniszczony jest nie tylko bankomat, ale i zdewastowana część korytarza prowadzącego do hali sklepowej. Szkody są więc spore. Według naszego rozmówcy celem były wyłącznie pieniądze z bankomatu, nie towary leżące na półkach marketu. Policja nie podaje jednak kwoty skradzionych pieniędzy.

Wiadomo, że śledczy analizują nagrania monitoringu, który zamieszczony jest w Urzędzie Miejskim w Małomicach.
Jedną z kamer, najprawdopodobniej sprawcy zamazali jakąś substancją, ale pewnie policyjni technicy i na to znajdą sposób. Wszyscy sprawcy byli ubrani w kominiarki.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.