Wysoka woda spędza sen z powiek mieszkańcom [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Wysoka woda spędza sen z powiek mieszkańcom [WIDEO]

Łukasz Koleśnik

Poziom wody w rzekach ostatnio niebezpiecznie wzrósł. Czy powinniśmy się bać?

Port w Krośnie Odrzańskim ponownie znalazł się pod wodą. Mało tego, jeszcze trochę i krośnianie pomoczą sobie buty, ponieważ Odra wkrótce wyleje się na chodniki. Coraz częściej pojawia się pytanie: Czy grozi nam kolejna powódź?

W Nowej Soli oraz w Słubicach mieszkańcy są spokojni. – Bardzo dobrze pamiętam powódź z 1997 roku
– mówi Andrzej Łusiewicz, emeryt z Nowej Soli. – Narobiłem się wtedy jak koń i ręcznie, i rowerem, dźwigałem z innymi worki, najpierw na Bohaterów Getta, a później za cmentarzem, na ul. Wodnej, tam ratowaliśmy oczyszczalnię – opowiada. Teraz mężczyzna kontroluje poziom wody.

– Byłem w poniedziałek przed południem przy moście podnoszonym i zarejestrowałem poziom wody 4,20 m. Przedwczoraj było 4,30, więc jest lepiej – mówi.

W Krośnie Odrzańskim i w Gubinie ludzie nie są tak spokojni. Wydaje się, że najbardziej zaniepokojeni są mieszkańcy Gubina.
– Czy Niemcy po drugiej stronie muszą pracować przy zabezpieczeniach? Absolutnie nie! – mówi Jarosław Modelski. – Po niemieckiej stronie w ostatnich latach wybudowano wysoki mur przy rzece. Właśnie w ramach zabezpieczeń przed wysoką wodą.

Czytaj więcej 9 maja w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.