Wystarczą wygodne buty i dobry humor

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Wystarczą wygodne buty i dobry humor

Leszek Kalinowski

Młodzi pomagają bezdomnym, proponują murale na blokach, nowe nazwy rond. A teraz zapraszają nas do wspólnej zabawy na deptaku w Zielonej Górze.

Stowarzyszenie Młodzi Lokalni dało się już poznać mieszkańcom. A to za sprawą Pomocnika, czyli szafy z darami dla bezdomnych. A to za sprawą ozdobnych murali. A to przy okazji nazwania ronda imieniem Ireny Sendlerowej. Oczywiście członkowie stowarzyszenia ściśle współpracują z Młodzieżową Radą Miasta czy aktywnym studentem UZ Szymonem Płóciennikiem. Kolejną propozycją młodych jest... belgijka.

- To prosty taniec, dla każdego. Można się przy nim świetnie bawić - mówi Joanna Macur, koordynatorka imprezy. - Przekonaliśmy się w naszym ogólniaku - I_LO, podczas Dni Anglojęzycznych. Zaprosiliśmy naszych kolegów i koleżanki do tańca. Cóż to była za radość.

Teraz Asia i Patryk Kujawiński zapraszają wszystkich zielonogórzan i ich gości w niedzielę o 13.00 przed galerię BWA.
- Nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Taniec nie jest męczący - mówią organizatorzy. - Wystarczą tylko wygodne buty. I dobry humor.

Asia od piątego roku życia tańczy hip-hop, street dance. Patryk też tańczy od dziecka, ale pasjonuje go taniec towarzyski. Są uczniami I LO, ale chodzą do innych klas. Liczą, że w niedzielę zielonogórzan połączy belgijka!

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.