Wystartowała budowa siłowni

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Jakub Nowak

Wystartowała budowa siłowni

Jakub Nowak

W pierwszej części Parku Krasnala w Nowej Soli rozpoczęły się prace, związane z montażem urządzeń dla nowej siłowni "pod chmurką".

Przypomnijmy: szacowany pełny koszt wspomnianej inwestycji to ok. 40 tys. zł. W sumie w Parku Krasnala stanie osiem przyrządów: do wycisku ręcznego, do wiosłowania, poza tym twister, orbitrek, wahadło, biegacz, prasa nożna dwustronna i poręcze równoległe dwustronne. Przy okazji w Parku Krasnala staną także nowe kosze oraz ławki (sam teren pod urządzeniami zostanie utwardzony).

- Wszystko wskazuje na to, że zgodnie z planem do końca sierpnia powstanie kolejna atrakcja w naszym Nadodrzańskim Parku Rekreacyjnym - komentuje wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski.

Warto w tym miejscu także przypomnieć, że to nie pierwsza zapowiadana atrakcja. Jak już pisaliśmy na naszych łamach trwa budowa parku linowego pomiędzy pierwszą i drugą częścią Parku Krasnala (w lasku, koło nowej asfaltowej drogi). Ważą się cały czas także losy parku fizyki, który również miałby powstać w tej okolicy. Jak pisaliśmy wczoraj na naszych łamach, nasze miasto znalazło się na szóstym miejscu listy rankingowej w województwie. Pula na inwestycje wynosi 12 mln zł. Decyzja, czy się „załapiemy” powinna zapaść już niedługo.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.