Wystawa przywołała dużo wspomnień

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Janina Waszczuk

Wystawa przywołała dużo wspomnień

Janina Waszczuk

W świetlicy w Suchej do tej pory wystawę fotografii Roberta Pokory odwiedziło kilkadziesiąt osób. Rozpoznano mieszkańców i budynki.

Mieszkańcy rozpoznają swoich rodziców, dziadków, krewnych. Szukają w domach starych zdjęć i przychodzą ponownie, żeby porównać i być może jeszcze kogoś rozpoznać. Fotografie robią ogromne wrażenie na zwiedzających, i to nie tylko starszych osobach.

Fotografie można oglądać przez grudzień i styczeń, w każdą niedzielę w godz. od 11 do 13 oraz od 17 do 19.

- Dla mieszkańców Suchej, którzy obecnie mieszkają poza gminą, a będą gośćmi u swoich rodzin podczas zbliżającego się okresu świąteczno-noworocznego, wystawa będzie udostępniana na wcześniejsze telefoniczne umówienie się - informuje Wioletta Szymczak z urzędu.

„Fotografie od szewca. Roberta Pokory świat na szklanych negatywach“ to tytuł wystawy. Dzięki współpracy urzędu w Lubiewie z dyrekcją Muzeum Etnograficznego w Toruniu ta niezwykła wystawa zagościła w Suchej. Zdjęcia Roberta Pokory wykonane na szklanych płytkach mają swoją aurę dawności, minionego życia. Pokazują również wiele szczegółów historycznych, tj. ubiory, fryzury, sprzęty rolnicze, umundurowanie, budynki. Skromny rzemieślnik z Suchej pozostawił wyjątkowy skarb zapisany w negatywach, który dziś możemy podziwiać.

Wystawa prezentuje fotografie powstałe z niemal stuletnich szklanych negatywów. Ich autorem jest Robert Pokora, który żył w latach 1891-1981.

Szczegółowych informacji udziela Wioletta Szymczak, tel. 512 864 125.

Janina Waszczuk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.