Eliza Gniewek-Juszczak

Wystraszone konie i pomocni ludzie

Dwa konie z Rudna zatrzymał policjant z komendy powiatowej policji w Nowej Soli. Konie nie stawiały oporu, spokojnie  dały się odprowadzić ze środka Fot. Olga Szady Facebook, KPP Nowa Sól, Rafał Szulecki Dwa konie z Rudna zatrzymał policjant z komendy powiatowej policji w Nowej Soli. Konie nie stawiały oporu, spokojnie dały się odprowadzić ze środka ronda w bardziej bezpieczne miejsce
Eliza Gniewek-Juszczak

„Czarna sobota dla koniarzy”, „nietypowa interwencja policji”, „nowa akcja na Facebooku” - takie mogłyby być tytuły tego tekstu.

Takie akcje poszukiwawcze zdarzają się rzadko, a dwie na raz chyba jeszcze nigdy nie miały w powiecie miejsca. W którymś momencie weekendu nie było już wiadomo ile koni i komu zginęło, ale ważne było, żeby pomóc szukać. Do akcji włączyli się bezinteresownie mieszkańcy dwóch gmin i włodarze.

Takie akcje poszukiwawcze zdarzają się rzadko, a dwie na raz chyba jeszcze nigdy nie  miały w powiecie miejsca. W którymś momencie weekendu nie było już wiadomo ile koni i komu zginęło, ale ważne było, żeby pomóc szukać. Do  akcji włączyli się bezinteresownie mieszkańcy dwóch gmin i włodarze. 

 

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.