Małgorzata Trzcionkowska

Wytańczyli srebro na mistrzostwach [ZDJĘCIA]

Tancerze podczas mistrzostw w Ostravie Fot. Artur Niezgoda Tancerze podczas mistrzostw w Ostravie

Wychowankowie trenera Artura Niezgody z Żagania świetnie wypadli na tanecznych mistrzostwach Europy w czeskiej Ostravie.

W skład naszej drużyny weszli: Wiktoria Szwarc, Wiktoria Rusikiewicz, Julia Mirosław, Jakub Bryl i Michał Wieczorek (Żagań) oraz Wiktor Dąbrowski (Żary). Rywalizowali z tancerzami reprezentujący 18 krajów, między innymi Białoruś, Belgię, Bośnię i Hercegowinę, Niemcy, Litwę, Łotwę, Szwecję, Turcję i Wielką Brytanię. - Wiktoria Szwarc bardzo dobrze zaprezentowała się, startując po raz pierwszy w kategorii hip hop solo12-15 lat - wylicza A. Niezgoda. - Przeszła pierwszą rudę, ostatecznie zajęła 96 miejsce na 130 zawodniczek. Wiktoria Rusikiewicz startowała w kategorii 12-15 lat solo break dance i zabrakło jej trochę szczęścia , aby wejść do europejskiej szesnastki. Ostatecznie zajęła 23 miejsce.

Rewelacyjny był za to Wiktor Dąbrowski , trenujący w Łużyckim Stowarzyszeniu Kulturalnym Żaranin, który zdobył drugie miejsce i został wicemistrzem Europy. W kategorii electric boogie solo 12-15 lat najdalej doszedł Jakub Bryl , który znalazł się w półfinale. Zabrakło mu jednego punktu, aby wejść do finałowej piątki. Szóste miejsce zajął Jakub Bryl, 16 w tej kategorii W. Dąbrowski, 43 W. Szwarc i J. Mirosław. W kategorii electric boogie +16 lat Michał Wieczorek zajął 41 miejsce. W duetach reprezentanci Żagania – W. Szwarc i W. Rusikiewicz oraz W. Dąbrowski i J. Mirosław zajęli 12 miejsce w Europie. W grupie starszej M. Wieczorek i J. Bryl zdobyli 14 miejsce. Przypomnijmy, że podopieczne A. Niezgody, dwie Wiktorie wzięły udział w telewizyjnym show TVN-u „Mali Giganci”. Obie dziewczyny są nie tylko zdolnymi tancerkami, ale również uczennicami. - Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli w zorganizowaniu wyjazdu- dodaje A. Niezgoda.

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.