Wytańczyli zwycięstwo w mistrzostwach świata. I to już czwarty raz

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz/PolskaPress
Leszek Kalinowski

Wytańczyli zwycięstwo w mistrzostwach świata. I to już czwarty raz

Leszek Kalinowski

Zielonogórska para tancerzy z klubu Mega Dance: Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło zdobyli kolejne złoto na mistrzostwach świata w Moskwie. To już czwarte mistrzostwo świata pary z Zielonej Góry.

Pierwszy tytuł tancerze, specjalizujący się w rock’n’rollu akrobatycznym, zdobyli w 2011 roku, a kolejne w 2013 i w 2014. Mistrzostwo to jest zwieńczeniem świetnego roku pary tancerzy, przepełnionego sukcesami.

Tancerze Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło na co dzień trenują w hali akrobatycznej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze, pod czujnym okiem trenerów: Andrzeja Łuczaka i Bartłomieja Kobylańskiego. Nie tylko promują miasto, ale i Uniwersytet Zielonogórski. Uczą też młodszych tancerzy tańca, o czym można się było przekonać choćby podczas ostatniego winobraniowego korowodu. Mówią, że najważniejsze jest to, iż najmłodsi coraz chętniej przychodzą na zajęcia i chcą trenować. Połknęli tanecznego bakcyla.

Tancerzom gratulujemy kolejnego już sukcesu i życzymy dalszych zwycięstw w konkursach i międzynarodowych zawodach.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.