Wytyczają nowy parking w Żaganiu

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Wytyczają nowy parking w Żaganiu

Małgorzata Trzcionkowska

- Stara nawierzchnia została już zdjęta - mówi geodeta Paweł Kłoniecki. - Teraz wytyczamy miejsce pod parking.

Dla pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania i Robót Drogowych to lato jest wyjątkowo pracowite i gorące. - Szykujemy się do zmiany nawierzchni i wyrównania bulwaru nad kanałem Bobru - mówi Wojciech Szumski, prezes MPOiRD. - W pierwszym etapie zajmiemy się modernizacją odcinka od Pałacu Książęcego do kładki, a w następnym od kładki do Elektrowni wodnej. Na razie jeszcze nie wiemy, jakie będą koszty przedsięwzięcia, bo dopiero się do niego przymierzamy. Ale myślimy o położeniu estetycznych i równych płytek dla pieszych, a także o budowie ścieżki rowerowej, ponieważ bulwar jest bardzo uczęszczany przez rowerzystów. Cały teren ma być oczyszczony i wyrównany, aby stał się godny swojej przyszłej patronki.

Modernizacja bulwaru księżnej Doroty Talleyrand zacznie się już w sierpniu

Przypomnijmy, że z pomysłem na nazwanie ścieżki nad kanałem imieniem księżnej Doroty Talleyrand Perigord wystąpiła mieszkanka Żagania Elżbieta Malinowska. W jej imieniu pomysł przedstawił radnym wiceprzewodniczący rady Andrzej Chodań. Znalazł on aprobatę burmistrza i prawdopodobnie jeszcze w czasie trwania wakacji zostanie on zrealizowany. MPOiRD zapowiada, że prace rozpocznie jeszcze w sierpniu i będzie się starało zakończyć je w możliwie szybkim terminie. Na razie rozgląda się za dobrymi jakościowo płytkami, w dobrej cenie.

- To nie jedyne nasze letnie przedsięwzięcie - zaznacza W. Szumski. - Dla nas to pełnia okresu malowania znaków poziomych na jedniach i łatania dziur, których sporo zostało po zimie. Musimy się śpieszyć, żeby skorzystać z dobrej pogody i zakończyć roboty przed kolejnym sezonem.

Na jesieni ma się zacząć kompleksowa przebudowa ul. Żarskiej, ale wcześniej ekipy budowlane MPOiRD zajęły się budową nowego chodnika i wygodnej ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej przy Zespole Szkół nr 1, w ramach budżetu obywatelskiego. Również w ramach budżetu obywatelskiego powstaje parking przy przedszkolu nr 6.
Wykonują go budowlańcy z MPOiRD, którzy zdjęli już starą nawierzchnię. Teraz musimy wytyczyć teren, żeby parking był równy - zaznacza geodeta Paweł Kłoniecki.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.