Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy od października uruchamia studia magisterskie z pielęgniarstwa

Czytaj dalej
Fot. WSNoZ Bydgoszcz
Małgorzata Pieczyńska

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy od października uruchamia studia magisterskie z pielęgniarstwa

Małgorzata Pieczyńska

Ministerstwo Edukacji i Nauki nadało Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy uprawnienie do prowadzenia studiów drugiego stopnia (magisterskich) o profilu praktycznym na kierunku pielęgniarstwo.

Bydgoska uczelnia niepubliczna od ubiegłego roku prowadzi już studia I stopnia - licencjackie (3-letnie) na kierunku pielęgniarstwo. Teraz poszerzy swoją ofertę o 2-letnie studia magisterskie z pielęgniarstwa. Kierunek zostanie uruchomiony od października 2021 r.

- Na studiach II stopnia planujemy około 100 miejsc - mówi dr nauk med. Paweł Rajewski, prof. uczelni i zarazem rektor Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. - Bardzo dziękuję wszystkim współpracownikom zaangażowanym w prace przy procesie akredytacyjnym. To wspaniała wiadomość dla całej społeczności akademickiej, ale również dla Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego.

Rektor uczelni podkreśla też, że potrzebujemy pielęgniarek jak nigdy przedtem.

Trwająca pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 tylko potwierdziła, jak ich praca jest ważna dla ochrony zdrowia w Polsce - mówi dr nauk med. Paweł Rajewski, prof. WSNoZ. - Niestety, obnażyła też ich niewystarczającą, zmniejszającą się liczbę. To wspaniały zawód, powołanie, misja, dający mnóstwo satysfakcji, lecz wciąż niedoceniany w Polsce.

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy powstała w 2005 r. jako pierwsza niepubliczna uczelnia medyczna w regionie. Kształci wyłącznie na kierunkach związanych z naukami o zdrowiu, takimi jak: kosmetologia, fizjoterapia i pielęgniarstwo w ramach studiów I i II stopnia.

Od ubiegłego roku Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy prowadzi studia I stopnia - licencjackie na kierunku pielęgniarstwo. Teraz poszerzy swoją
WSNoZ Bydgoszcz Nadanie Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy uprawnień do prowadzenia studiów magisterskich na kierunku pielęgniarstwo to ważny moment dla uczelni. Na zdjęciu Jan Łuczak, marszałek Senatu WSNoZ (z lewej), Wojciech Murdzek, sekretarz stanu w MEiN i bydgoska posłanka Ewa Kozanecka, która wsparła wniosek WSNoZ.

- Prowadzimy też studia podyplomowe związane merytorycznie z naszymi kierunkami w Bydgoszczy, Toruniu, Warszawie, Poznaniu i Łodzi - podkreśla dr nauk med. Paweł Rajewski, rektor WSNoZ. - Zależy nam, aby nasi absolwenci posiadali, oprócz wyższego wykształcenia, znakomitą wiedzę praktyczną. Stąd duży nacisk kładziemy na wyposażenie najnowocześniejszych w Polsce pracowni specjalistycznych WSNoZ, a przede wszystkim na praktyki zawodowe. Ponadto, zapewniamy praktyki kliniczne, które odbywają się w toku pracy szpitali, poradni, sanatoriów czy centrów rehabilitacyjnych.

Priorytetem uczelni jest praca w małych zespołach, co pozwala osiągać studentom lepsze efekty, jak i tworzyć rodzinną atmosferę uczelni.

-Cieszę się, że mogłam skutecznie wesprzeć wniosek Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy - napisała w mediach społecznościowych Ewa Kozanecka, posłanka PiS z Bydgoszczy. - Podziękowania dla Wojciecha Murdzka, sekretarza stanu w MEiN i Polskiej Komisji Akredytacyjnej za pozytywną opinię oraz za wydanie akredytacji przez ministra zdrowia.

Małgorzata Pieczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.