Leszek Kalinowski

Z głową walczmy z upałami, czyli nie wietrz domu w dzień

W czasie upałów w Zielonej Górze popularnością cieszą się nie tylko wodne kurtyny, ale też takie oto źródełka Fot. Mariusz Kapała W czasie upałów w Zielonej Górze popularnością cieszą się nie tylko wodne kurtyny, ale też takie oto źródełka
Leszek Kalinowski

Upały dają się nam coraz bardziej we znaki. A temperatury pójdą jeszcze w górę. W tych dniach musimy być ostrożni, bo afrykańskie upały mogą mieć duży wpływ na nasze zdrowie

Jak przeżyć upały?

- Rada numer jeden jest taka, zwłaszcza dla ludzi starszych, chorych, matek z małymi dziećmi, by aż do późnego popołudnia nie wychodzić z domu - mówi lekarz medycyny rodzinnej Wojciech Perekitko z Kożuchowa. - W każdym domu jest chłodniej niż na zewnątrz.

Jeśli musimy już koniecznie wyjść na zakupy, to o 7.00 albo 20.00. Buszowanie po sklepach z ubraniami odłóżmy na czas, kiedy spadnie temperatura. Na spacer wychodźmy po 20.00.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.