Natalia Dyjas-Szatkowska

Z każdym rokiem barier w Zielonej Górze powinno być mniej. Co robimy, by tak było?

(Od lewej): Wiceprezydent Wioleta Haręźlak i Maria Miłuch wręczają nagrodę Kindze Krutulskiej (Od lewej): Wiceprezydent Wioleta Haręźlak i Maria Miłuch wręczają nagrodę Kindze Krutulskiej
Natalia Dyjas-Szatkowska

Miasto ju ż po raz jedenasty zaprosiło do konkursu tych, którzy starają się niwelować w Zielonej Górze bariery architektoniczne, tworzą miejsca przyjazne osobom z niepełnosprawnością. Do kogo powędrowały nagrody?

- Marzę o takim dniu, kiedy tego konkursu już... nie będzie - mówi Wioleta Haręźlak. - To będzie oznaczało, że przestrzeń wokół nas jest już tak przyjazna dla wszystkich, iż nie będzie trzeba wyłaniać laureatów konkursu. I wszyscy zrozumiemy, że oprócz barier mentalnych, które mamy, nie ma już barier architektonicznych i urbanistycznych.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Natalia Dyjas-Szatkowska

Jestem rodowitą zielonogórzanką. Na co dzień pracuję w zielonogórskim dziale miejskim. W "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. Z wykształcenia jestem filologiem polskim i... teatrologiem. W obszarze moich działań, oprócz Zielonej Góry, znajduje się również powiat zielonogórski. Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańców, sprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. A jest co tutaj zwiedzać!

Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.

Kontakt do mnie: ndyjas@gazetalubuska.pl
Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.