Szymon Kozica

Z liderem nie wojowali

Szymon Kozica

Marcin Gortat i Washington Wizards ulegli na wyjeździe „Wojownikom” z Golden State 94:102. Nie dla Polaka faza play off w lidze NBA?

We wtorkowym (29 marca) meczu Gortat (9 punktów, 4/6 za dwa, 1/2 za jeden, 10 zbiórek) wielkiej koszykówki nie pokazał, a i tak był jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny. Z kolei wśród rywali wyróżnili się Stephen Curry (26 punktów, 6/8 za trzy, 7 zbiórek, 7 asyst) i Draymond Green (15 punktów, 3/4 za trzy, 16 zbiórek, 9 asyst). Dla Wizards (bilans 36 zwycięstw i 38 porażek) ta przegrana nie oznacza nic dobrego w kontekście coraz bardziej rozpaczliwej walki o play off, a już na pewno nie poprawiła dziesiątej pozycji w Konferencji Wschodniej. Dla liderującej w lidze drużyny Warriors (67 i 7) to kolejny krok w stronę rekordu, który już od 20 lat należy do Chicago Bulls (72 zwycięstwa i 10 porażek w sezonie zasadniczym).

Wyniki pozostałych spotkań:

Szymon Kozica

Z „Gazetą Lubuską” jestem związany od lipca 2000 roku - wtedy przyszedłem na praktyki do Działu Sportowego. Pracuję w redakcji w Zielonej Górze. Interesuję się sportem, ze szczególnym uwzględnieniem lekkiej atletyki i żużla, a także tym, co dzieje się w Zielonej Górze. Uwielbiam żywe lekcje historii, czyli wspomnienia Czytelników pochodzących z Kresów i nie tylko z Kresów. Czas wolny chętnie spędzam z książką w ręku. Moim ulubionym autorem jest Gabriel García Márquez, który o sobie mówił tak: „W gruncie rzeczy nie jestem ani nie będę nikim więcej niż jednym z szesnaściorga dzieci telegrafisty z Aracataki”.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.