Renata Hryniewicz

Z nowoczesnej Wieży Kleista będzie widok na podświetlony most

Tak będzie wyglądał pięknie podświetlony most graniczny Fot. Wizualizacja Gmina Słubice Tak będzie wyglądał pięknie podświetlony most graniczny
Renata Hryniewicz

Za chwilę zacznie się budowa Wieży Kleista. Razem z podświetlonym mostem na Odrze wieża ma być wielką trakcją turystyczną.

Podświetlony most „zafunduje” Frankfurt. Przeprawa będzie świeciła na zielono i niebiesko, bo to kolory, które są w logo dwumiasta, czyli Słubic i Frankfurtu.

Zielone diody - jak tłumaczą pomysłodawcy - podkreślą linię mostu, a oświetlenie na łukach przeprawy będzie w kolorze niebieskim.

Iluminacja mostu razem z budową Wieży Kleista w Słubicach to drugi etap projektu, w którym chodzi o wspólne dziedzictwo miast nad Odrą.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Renata Hryniewicz

Moje działania reporterskie skupiają się na terenie powiatu słubickiego i sulęcińskiego. Szukam tu ludzi, miejsc, wydarzeń, o których warto pisać i je pokazywać. Szukam tematów, które niosą jakiś przekaz, pokazują ciekawe działania, ale także takich, w których poprzez nagłośnienie mogę pomóc rozwiązać problem. Zawsze staram się dociec prawdy wysłuchując różnych wariantów, jeśli chodzi o spór – wysłuchuję i opisuję obie strony. Staram się, żeby Czytelnik sam ocenił, po której stronie leży prawda. Można zgłosić mi każdy temat, każdy problem, każdą inicjatywę.
Jestem zawsze blisko ludzi i staram się spotykać z nimi osobiście, by ocenić sytuację, a w temacie ująć także emocje. Lubię pisać o ludziach i ich przeżyciach, pokazywać to, co w moim rejonie dzieje się dobrego, ale nie uciekam od spraw kontrowersyjnych, o czym nie raz przekonali się moi Czytelnicy.
Jestem optymistką i nigdy się nie załamuję. Wierzę, że zawsze jest jakieś wyjście. Lubię dobry żart i ludzi wesołych z pozytywną energią. Nie znoszę smutasów.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.