Z tej wieży rozpościera się piękny widok na Zieloną Górę [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Natalia Dyjas
Natalia Dyjas-Szatkowska

Z tej wieży rozpościera się piękny widok na Zieloną Górę [WIDEO]

Natalia Dyjas-Szatkowska

Wystarczy pokonać wąskie schody, by naszym oczom ukazała się Zielona Góra w pełnej krasie - pełna zieleni, z różnorodną zabudową i... wielkimi blokami z płyty.

- W 1860 roku, z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Rozwoju Zielonej Góry, powstałego w 1835 roku, otwarto wieżę, dziś nazywaną Braniborską - zaczyna swą opowieść o niezwykłym budynku, który mieści się przy ul. Lubuskiej 2 deltiolog (kolekcjoner i znawca pocztówek - dop. red.), historyk-regionalista, dr Grzegorz Biszczanik. - Wieża przez Niemców w tamtym okresie była nazywana... rondlem z maczugą.

Dlaczego nazywano ten obiekt rondlem z maczugą? Bo przed przebudową wieży rzeczywiście wyglądem przypominała ona... sporej wielkości młot.

Więcej w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej (10 czerwca) oraz w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:   • problemy i sprawy Zielonej Góry,

  • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.