Z Zielonogórskiej w Staszica już nie wjedziesz

Czytaj dalej
Fot. arch. urzędu miasta
Jakub Nowak

Z Zielonogórskiej w Staszica już nie wjedziesz

Jakub Nowak

Kierowcom przypominamy, że od tego tygodnia zamknięty został skręt z ulicy Zielonogórskiej w Staszica w Nowej Soli. Wszystko w związku z budową ronda.

- Obecnie możliwy jest tylko przejazd na wprost, czyli z ul. Zielonogórskiej w ul. Piłsudskiego i na odwrót - przypomina Ewa Batko, rzecznik nowosolskiego urzędu miasta. Jak dodaje, taki stan rzeczy potrwa do końca budowy ronda, czyli do przełomu czerwca i lipca.

Przypomnijmy: utrudnienia wynikają z kolejnego etapu prac przy budowie koło Dozametu. Ruch samochodowy z centrum miasta w kierunku ulicy Zielonogórskiej został puszczony od teraz po pierścieniu ronda, z kolei osoby jadące z ulicy Zielonogórskiej w stronę centrum miasta powinny przejeżdżać przez wysepkę na środku tej budowy. - Kierowców prosimy o szczególną ostrożność - zaznacza E. Batko. Inwestycja prowadzona jest przez właściciela Dozametu. Nowe rondo oraz generalnie „ucywilizowanie” wjazdu na ten teren, było od lat podstawowym warunkiem magistratu na wydanie zgody na budowę w tej okolicy dwóch obiektów o powierzchni 2.000 m2.

Budowa ronda w Nowej Soli zakończy się za około dwa miesiące.
arch. urzędu miasta Budowa ronda w Nowej Soli zakończy się za około dwa miesiące.

Warto zaznaczyć, że budowa pierwszego marketu powinna ruszyć już niebawem. Na pierwszy ogień idzie teren obok stacji paliw „Shella”. Na prawie dwuhektarowej działce powstanie market budowlany „Mrówka”. Wspomniane wyżej prace to być może dopiero początek większych planów. Jak już pisaliśmy, miasto ma gotową koncepcję budowy drogi przez teren byłego Dozametu, aż do ulicy Brzozowej.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.