Za dużo bakterii w wodzie. Skażenie występuje częściej, nie tylko w powiecie krośnieńskim. Czy to groźne?

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Łukasz Koleśnik

Za dużo bakterii w wodzie. Skażenie występuje częściej, nie tylko w powiecie krośnieńskim. Czy to groźne?

Łukasz Koleśnik

W ostatnim czasie w powiecie krośnieńskim często dochodziło do skażenia wody. Zdarzył się nawet przypadek, że norma dotyczą liczby bakterii została przekroczona w wodociągu miejskim w Gubinie. Czy mieszkańcy regionu powinni się bać?

Do najpoważniejszych przypadków skażenia dochodziło w ostatnim czasie na terenie gminy Maszewo i gminy wiejskiej Gubin, gdzie woda była zupełnie niezdatna do picia i trzeba było ją dostarczać beczkowozami. Takie ekstremalne sytuacje zdarzają się rzadko. We wspomnianej gminie Gubin miały miejsce dwa i cztery lata temu. Zwłaszcza ten drugi przypadek był poważny, bo gmina nie doszła wtedy do porozumienia, kto ma dostarczać wodę (właścicielem wodociągu była osoba prywatna).

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Koleśnik

W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Opisuję wydarzenia z powiatu krośnieńskiego. Tematyka dowolna: od inwestycji, przez wywiady z ciekawymi ludźmi, po interwencje. Zdarza mi się też popełnić jakiś artykuł sportowy. Prowadzę też portal internetowy Krosno Odrzańskie Nasze Miasto oraz powiązanego z nim Facebooka, gdzie również znajdziecie materiały z krośnieńskiego regionu, mnóstwo galerii zdjęciowych i wiele innych. Prywatnie interesuję się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.